JOLANTA LESZCZYŃSKA WYDOBYĆ NATURALNE PIĘKNO

Podkreśla delikatność i naturalność twarzy niezależnie od pory dnia. Makijaż permanentny to również rozwiązanie na nieinwazyjne wyregulowanie kształtu i nadanie wyrazistości poszczególnym elementom twarzy, poprawę lub modyfikację koloru ust i optyczną korektę symetrii twarzy – mówi w rozmowie z Prestiżem Jolanta Leszczyńska, właścicielka salonu Beauty Expert, kosmetolog, linergistka i trener makijażu permanentnego z wieloletnim doświadczeniem. 


Matylda Promień

Dobrze zrobiony makijaż permanentny - czyli jaki?

Dobrze zrobiony makijaż permanentny to taki, który dobrany jest odpowiednio do urody. Dlatego w moich pracach do każdej osoby podchodzę indywidualnie, bo każda kobieta jest wyjątkowa. Trzymam się zasady „dla każdego coś innego”. To co pasuje koleżance, np. ciemnej brunetce, nie będzie już pasowało kobiecie o delikatnym typie urody, jasnych włosach i jasnej oprawie oczu. Proszę spojrzeć na zdjęcie na sąsiedniej stronie, które jest podsumowaniem projektu realizowanego przeze mnie jakiś czas temu. Zaprosiłam na makijaż 3 kobiety o różnych typach urody – każda z nich ma inny makijaż, ale u każdej udało się wydobyć naturalne piękno i podkreślić urodę. Efekt nie jest przerysowany. 

No właśnie, gdzie leży granica między dobrze wykonanym makijażem permanentnym, a tym przerysowanym? Na ulicach często widuje się kobiety z bardzo wyrazistym, intensywnym makijażem permanentnym. 

Przerysowany efekt rzuca się w oczy, zaś dobrze wykonany makijaż permanentny nie zwraca na siebie uwagi, wręcz czasami trudno go dostrzec. Skończyła się era makijaży nalepek, mocnych przerysowanych tatuaży. Makijaż permanentny, który wykonuję moją autorską metodą daje efekt delikatności, lekkości. Poprawia on wygląd twarzy poprzez podkreślenie oczu, brwi lub ust.

Na czym polega Pani autorska metoda?

Jest ona wynikiem pasji, którą jest dla mnie mój zawód i ciągłych poszukiwań najlepszych rozwiązań. Moja autorska metoda jest efektem wielu lat doświadczeń, szkoleń i pracy z ludźmi. Polega na tym, by w naturalny sposób podkreślić kobiece piękno, twarz po zabiegu nie może przytłaczać, widoczny ma być efekt lekkości i powabności. Mówiąc o lekkości mam na myśli to, że brwi, kreska czy usta nie są pokolorowane i całe zakryte pigmentem, tylko w każdej części są odpowiednio cieniowane, rozpraszane, co w efekcie końcowym ma przynieść najbardziej naturalny efekt. 

Wspomniała Pani o pasji... 

Pasja to fundament wszystkiego. Daje radość, motywację, chęć do nauki, rozwoju, do poszukiwania inspiracji. Taką inspiracją są dla mnie moje klientki. Kocham pracę z kobietami, każda z nas ma swoją historię, inną osobowość, temperament. W swoim salonie goszczę matki, babcie, córki, kobiety biznesu, panie z banku, stewardessy, kobiety, które podnoszą ciężary, wychowują dzieci, praktycznie cały przekrój społeczny. Każda z nich jest wyjątkowa i każda wychodzi z salonu z innym makijażem. 

Jakie są największe zalety makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny ma wiele zalet, których nie ma tradycyjny makijaż. Jest przede wszystkim ceniony za swoją trwałość. Jest też doskonałym sposobem na wszechstronną poprawę urody, ukrycie jej niedostatków i podkreślenie tego, co w twarzy najpiękniejsze. Dzięki niemu możemy poprawić kształt brwi i rzęs stwarzając wrażenie ich zagęszczenia. Możemy również podkreślić kontur ust, powiększyć je i wzmocnić ich barwę. 

Jakie są aktualne trendy w makijażu permanentnym i co będzie modne w przyszłości?

W dzisiejszych czasach makijaż permanentny to nie tylko zrobione brwi, usta czy kreski. Poprzez pigmentację można pozbyć się cieni pod oczami, a nawet wyrównać w delikatny sposób kolor skóry, pozbyć się przebarwień na twarzy oraz plam posłonecznych. W swojej ofercie posiadam także wykonanie różu na policzkach. Ważnym trendem jest też pigmentacja medyczna. Kobiety, które na skutek walki z chorobą straciły pierś i została ona zrekonstruowana, mogą dziś makijażem permanentnym wykonać pigmentację brodawki, co daje efekt bardzo zbliżony do naturalnego.

Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego?

Właściwie wykonany makijaż powinien utrzymywać się ok 1-2 lat, nie więcej. Jeśli makijaż trzyma się przez parę lat, to jest to tatuaż, który wchodzi w niebieski lub zielony kolor. Era tego typu makijaży na szczęście już minęła. To jak będzie wyglądał efekt końcowy i jak długo makijaż permanentny utrzyma się na naszej skórze, jest kwestią bardzo indywidualną. Trwałość zależy m.in. od cech morfologicznych i fizjologicznych skóry, wieku i intensywności zmian związanych ze starzeniem się skóry, rodzaju cery, ekspozycji na promienie słoneczne, a także sposobu pielęgnacji skóry. 

 

Beauty Expert Jolanta Leszczyńska 

Gdańsk, Jaśkowa Dolina 132 lok.9 Budynek Swissmed

504 965 982       

facebook.com/BeautyExpertJolantaleszczynska