HOLISTYCZNE I INNOWACYJNE PODEJŚCIE DO PIĘKNA

Biologique Recherche to istniejąca od ponad 40 lat francuska marka kosmetyków biologicznych i autorskich zabiegów haute couture, którą wyróżnia innowacyjne podejście do pielęgnacji urody. Ceniona jest na całym świecie przede wszystkim za potwierdzoną skuteczność i świetne rezultaty osiągane w krótkim czasie. O zbawiennych dla skóry właściwościach kosmetyków Biologique Recherche rozmawiamy z Anastasią Juskys, właścicielką Studio SBP z Gdańska, jedynym salonem
w Trójmieście, w którym ta słynna marka jest dostępna.


Matylda Promień

Dlaczego zdecydowała się Pani na wprowadzenie marki Biologique Recherche akurat do Trójmiasta?

Do otwarcia gabinetu - mojego "miejsca na Ziemi", zainspirowała mnie mama. Od 12 lat z sukcesem pomaga ludziom w pozbyciu się problemów ze skórą, a co za tym idzie wyzbyciu kompleksów, które latami im doskwierają. Dorastając przyglądałam się ludzkim historiom, widziałam jak bardzo ważne jest dla nas wszystkich, bez względu na płeć czy wiek, by dobrze czuć się we własnej skórze i wiedziałam, że z tym zwiążę swoją przyszłość. Postawiłam na Gdańsk ponieważ akurat z tym miastem mam wiele wspaniałych wspomnień. Czuję się w nim jak w domu i dlatego wiedziałam, że to tu chcę zrealizować swoje plany. Szczęśliwie złożyło się, że marka, na bazie której oparte są nasze zabiegi nie dotarła jeszcze do Trójmiasta, a to właśnie ona jest motorem napędowym mojej wizji.

Skąd wybór marki? I dlaczego akurat Biologique Recherche?

Jest to jedyna marka jaką znam, która posiada produkty gwarantujące tak widoczne efekty już od pierwszych wizyt. Dodatkowo, mimo najwyższej jakości produktów i wyjątkowej oferty zabiegowej proponuje rozsądny stosunek jakości do ceny. Fakt, że twórcami i założycielami byli biolog, fizjoterapeuta i lekarz - Yvan, Josette i Philippe Allouche, utwierdza w przekonaniu, że marce odnoszącej sukcesy od ponad 40 lat, nie udaje się to przypadkowo. Najwyższe stężenia składników aktywnych na rynku kosmetycznym, formuły pochodzenia roślinnego, morskiego i biologicznego, wyjątkowe techniki zabiegowe oraz autorskie masaże sprawiają, że co roku produkty i zabiegi marki zbierają nagrody na całym świecie oraz pojawiają się w zestawieniach topowych kosmetyków profesjonalnych i w rankingach na najlepsze zabiegi kosmetyczne.

Poproszę o konkretne przykłady.

Produkty marki określane są jako kultowe, m.in. wielokrotnie nagradzany Lotion P50 – kosmetyk wszech czasów w rankingu redakcyjnym „ELLE US” w Stanach Zjednoczonych, utytułowany również w Polsce nagrodą „Glammies” miesięcznika „Glamour” oraz wyróżnieniem „Wybór Roku” magazynu LNE. Marka zdobyła również uznanie za unikatowe zabiegi profesjonalne, m.in. tytuły „Best Non-Surgical Face Lifting” czyli “Najlepszy niechirurgiczny lifting twarzy” amerykańskiego miesięcznika „New York Magazine” dla zabiegu modelowania twarzy Remodeling Face. Odpowiadając, więc na Pani pytanie, w podsumowaniu tzw. "za i przeciw" jedynie marka Biologique Recherche w rubryce "przeciw" zostawiła puste pole. Dlatego została moim oczywistym wyborem i partnerem we współpracy, a także w dążeniu do sukcesu jakim jest zadowolenie każdego naszego Klienta.  

Jak klientki zareagowały na pojawienie się marki Biologique Recherche w Trójmieście?

W tych czasach jesteśmy coraz bardziej świadomi i przywiązujemy wagę nie tylko do efektu aplikowanego kosmetyku, ale także do jakości jego składu. Produkty, na których pracujemy nie posiadają sztucznych konserwantów powodujących nadwrażliwości i alergie. Dbamy o to czym się odżywiamy, dlaczego więc nie troszczyć się o to, co każdego dnia nakładamy na swoją skórę - największy narząd naszego ciała. Myślę, że jest to bardzo istotny atut marki - jakość formulacji opartej na niezliczonej ilości wyciągów i innych dobrodziejstw, które daje nam natura, nie niszcząc przy tym tej wspaniałej mieszanki sztucznymi środkami konserwującymi. Dlatego, kiedy klientki mają pierwszy kontakt z naszymi kosmetykami reagują zaskoczeniem wynikającym z braku dodatków zapachowych zastąpionych naturalnymi aromatami. Jednak okazuje się, że dla zdecydowanej większości jest to zaleta. Jeśli dodatkowo z naturą idą w parze widoczne efekty pozabiegowe, nie trzeba nic więcej dodawać... Widok w lustrze, który nam się ukaże, to najlepsza rekomendacja.

Jaki jest Pani ulubiony produkt Biologique Recherche i dlaczego?

Trudno wybrać jeden produkt ponieważ ideą marki jest łączenie poszczególnych produktów wieloetapowej pielęgnacji celem osiągnięcia najlepszego z możliwych efektu. Jednak baza, od której powinno się zacząć to mleczko, lotion i serum. Mleczko usuwa makijaż i zanieczyszczenia, jednocześnie kojąc i zapobiegając odwodnieniu. Bogactwem swego składu nie osłabia skóry podczas jej oczyszczania, a przez to spowalnia procesy starzenia pomagając utrzymać równowagę wodnolipidową naskórka. Oczyszczając swoją skórę, często niewłaściwie dobieramy produkt. To, czego używamy do oczyszczania każdego dnia, jest przecież nie mniej ważne od innych etapów pielęgnacji, które po oczyszczaniu następują. Pamiętając o tym BR stworzyło produkt bogaty w wyciągi, oleje i witaminy, które nie tylko pielęgnują, ale też dbają o jakość tej pielęgnacji.

Lotion P50 to jeden z produktów bazowych, można go nazwać flagowym. Jakie są jego największe zalety?

Lotion P50 to uwielbiany na świecie produkt. Nie bez przyczyny zdobył w 2018 roku certyfikat Kobiecej Marki Roku. W USA ma status "kultowego kosmetyku wszechczasów", określany jest mianem - "life-changing products" czyli produktu zmieniającego życie, ze względu na swoje lecznicze oraz radykalnie odmieniające wygląd skóry działanie. Dzień po dniu delikatnie złuszcza, usuwając martwe komórki oraz zanieczyszczenia. Lotion zastępuje, agresywne mechaniczne peelingi, przy tym wzmacnia, odnawia, nawilża i przywraca pH skóry. Stosowanie go nie tylko odmienia jej kondycję, ale też pomaga w przenikaniu w głąb naskórka składników aktywnych. Dziś ja i klientki mojego salonu nie wyobrażamy już sobie pielęgnacji bez tego produktu.

Jeśli zaś chodzi o serum, to widzę, że oferta Biologique Recherche jest bardzo szeroka.

Tak, to aż 20 rodzajów serum ukierunkowanych na różne potrzeby skóry. Przez zróżnicowanie mamy możliwość dokonania wyboru, celując w najbardziej doskwierający nam problem. Możemy dopasować produkt do potrzeby, a wiadomo, że kondycja naszej skóry zmienia się stale w zależności od wielu czynników - wieku, diety czy nawet dnia miesiąca. Biologique Recherche wzięło to pod uwagę i dlatego produkt ten w swej wyjątkowości jest nie do zastąpienia. Myślę, że możliwość odwiedzenia naszego salonu i poszerzenia swojej wiedzy na temat produktów marki poprzez rozmowę z doświadczonym kosmetologiem, czy zabieg, który pomoże dokonać trafnego wyboru jest dla mieszkańców Trójmiasta ogromnym atutem. Wiele osób na całym świecie dokonuje zakupu produktów marki tylko po zapoznaniu się z komentarzami na stronach internetowych. Jednak to wciąż jest tzw. zakup "na ślepo". Dlatego tym bardziej jestem szczęśliwa, że jako jedyny taki punkt w Trójmieście oferujemy możliwość jaką mają klienci 75 krajów świata, gdzie w najlepszych salonach kosmetycznych i SPA znajdują się już te kosmetyki. Warto wspomnieć, że produkty te doceniają kobiety na całym świecie. Uwielbiają je światowe gwiazdy, słynące z urody, m.in. Angelina Jolie, Brad Pitt, Salma Hayek, Jennifer Lopez, Madonna, Linda Evangelista, czy Galliano, a także guru pielęgnacji urody, najsłynniejsze kosmetyczki i kosmetolodzy.

Co jeszcze powinni wiedzieć potencjalni klienci o ofercie Państwa salonu?

Chcemy zaprosić do nas wszystkich - tych dbających o swoją urodę, ale wciąż poszukujących, jak i tych którzy czują, że nie radzą sobie ze swoją pielęgnacją. Klientów, którzy wiedzą, że coś jest nie tak, ale nie mają świadomości, że w wielu przypadkach ich problem można rozwiązać. Każdego traktujemy bardzo indywidualnie, więc mając w ręku "broń" w postaci kosmetyków tak wysokiej jakości, jesteśmy w stanie nie tylko zadziałać przeciwstarzeniowo i odżywczo na skórę, ale także pomóc uporać się z problemami skórnymi, które każdy z nas w swoim życiu przecież miewa. Synergistyczne działanie naszych kosmetyków zapewnia poprawę kondycji skóry i spowolnienie procesów starzenia, a systematyczność w ich stosowaniu pozwoli ten stan utrzymać. Połączenie pielęgnacji gabinetowej z domową, przy tak szerokim wachlarzu możliwości każdemu naszemu klientowi przyniesie nie tylko satysfakcję, ale również tak dziś potrzebny relaks i odprężenie, gdyż zabiegi, które oferujemy są dobrane nie tylko do kondycji skóry, są również połączone z szeregiem masaży współgrających z jej potrzebami. Dlatego zapraszamy serdecznie do naszego Salonu w Gdańsku, przy ul. Grodzkiej 17. Zaopiekujemy się Twoją skórą, a efekty będą mówiły same za siebie.

 

 

 

Salon kosmetyczny - Studio SBP

Gdańsk, ul. Grodzka 17

http://studio-sbp.pl/

https://www.facebook.com/Studio.SBP.Gdansk

sbpgdansk@gmail.com