MACIEK WRÓBLEWSKI  

@maciekthecreator

Fotopamiętnik, kanał społecznościowy, narzędzie promocji, które z powodzeniem wyparło inne social media. Instragram zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb współczesnego człowieka i wpisuje się w fakt, że żyjemy w czasach obrazów i infografik. Obraz zastępuje coraz częściej słowo pisane. Jak pisał Jean Baudrillard, jest subiektywną interpretacją rzeczywistości, która zaciera granicę, między tym, co rzeczywiste, a tym co wyobrażone. Może dlatego tak namiętnie przeglądamy kolejne konta na Instagramie, które co rusz przenoszą nas w inne światy? W cyklu Trójmiejskie InstaStory prezentujemy co miesiąc najciekawsze konta instagramowe osób związanych z Trójmiastem.

 

Nazywam się... Maciek Wróblewski

Jestem... trochę fotografem, trochę kajakarzem, współtworzę z Adrianem i Wesem @IGERSgdansk. Staram się też być studentem. 

Urodziłem się i na co dzień mieszkam... w Gdańsku, moim ulubionym miejscem na świecie jest… jeszcze nie wiem, za mało widziałem. Za kilka lat może się dowiem. 

Robię zdjęcia, ponieważ... jak na razie zaspokajają moją potrzebę robienia i utrwalania “ładnych rzeczy”.

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim... światłocień i emocje, dwie najważniejsze składowe dobrej fotografii. 

Instagram służy mi do... poznawania ludzi z całego świata i inspirowania się ich twórczością.

Gdybym mógł zrobić tylko jedno zdjęcie sfotografowałbym… nie mogę powiedzieć, pomysł już mam od dłuższego czasu, gdy go zrealizuje to dam znać, może zauważycie! 

Z Trójmiastem łączy mnie… bardzo dużo, mam tu rodzinę, znajomych, przyjaciół, dziewczynę i całą resztę drzewa genealogicznego. Żywię do Trójmiasta chyba wszystkie możliwe uczucia, jednak te pozytywne cały czas dominują i najpewniej nigdy nie przestaną. Chyba, że zagości u nas smog.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście... Olivia Business Center, teren Portu Gdańsk i wiadukty przy Galerii Bałtyckiej w deszczu po zmroku. 

Trzy ulubione adresy w Trójmieście...  kawiarnia filmowa „W Starym Kadrze”, Sopoteka i Stocznia Cesarska.

MACIEK WRÓBLEWSKI

Młody i zdolny obserwator rzeczywistości, który aktywnie działa na Instagramie od niemal czterech lat. Gdańszczanin i współtwórca gdańskich Igersów. W swoim obiektywie umieszcza nie tylko Trójmiasto. Uwielbia grę światła i cienia, zdjęcia nocne, miejsca nieoczywiste i wyrazistych ludzi z ciekawą historią wypisaną na twarzy.

 

100
01/2019

Choć teoretycznie potrafi zbudować napęd okrętowy, to nie przepracował ani dnia w swoim zawodzie, gdyż postanowił, że jednak zostanie aktorem.