Wynajem w miejsce leasingu

Wieloletnie doświadczenie w branży i pasję do motoryzacji przekłuli w biznes. Przekonują, że era klasycznego leasingu operacyjnego dobiegła końca - zamiast tego proponują najwyższej jakości doradztwo w zakresie długoterminowego wynajmu samochodów. Car Lease Polska to firma, która rynek leasingowy zna od podszewki. 

Wraz z rozwojem rynku CFM tradycyjny leasing samochodowy przestał być jedyną alternatywą dla zakupu auta. Dziś coraz więcej osób decyduje się na wynajem długoterminowy. Z pozoru jest on tylko nieznacznie zmodyfikowaną formą leasingu - leasingiem operacyjnym z dużą wartością końcową ewentualnego wykupu. Jednak w praktyce wynajem długoterminowy to prawdziwy game changer rynku zarządzania flotą. Oferta zakłada elastyczne warunki użytkowania pojazdu i wnosi wiele nowych korzyści.

– Wynajem jest bardziej opłacalny i wygodniejszy -  mówi Przemysław Czarnecki, wspólnik w Car Lease Polska, gdyńskiej spółce zajmującej się doradztwem w zakresie zarządzania flotą. - Nie musimy co roku kupować polisy oraz negocjować jej wartości, płacić za serwisowanie, kupować opon zimowych oraz płacić  za  ich wymianę, po zakończonej umowie szukać kupca na auto. Całkowity koszt użytkowania samochodu może być nawet o kilkadziesiąt tysięcy niższy niż w przypadku leasingu klasycznego.

Bez kosztów kapitałowych

Wysokość raty za wynajem jest znacznie niższa niż przy tradycyjnym leasingu. Różnica wynika z konstrukcji umów. W tradycyjnym leasingu rata zawiera część kapitałową, a na koniec umowy leasingobiorca ma możliwość wykupu samochodu, najczęściej za symboliczną kwotę. Z kolei w czasie spłaty wynajmu długoterminowego klient pokrywa jedynie koszty użytkowania (wynajmu) auta oraz wybranego pakietu opon, serwisu czy ubezpieczenia. W tym wariancie odchodzi część kapitałowa raty służąca sukcesywnej spłacie wartości pojazdu. Oczywiście wykup pojazdu po zakończonej umowie wynajmu także jest możliwy, ale kwota wykupu jest znacznie wyższa niż w tradycyjnym
leasingu. 

Dlatego też na wynajem długoterminowy zwykle decydują się osoby, którym zależy na niższej racie, niższym koszcie bieżącej obsługi bez konieczności wykupu pojazdu po zakończeniu umowy. Dzięki temu mogą korzystać z nowego, atrakcyjnego auta, nie zawracając sobie głowy późniejszą sprzedażą samochodu. 

– Z naszej oferty korzystają zarówno firmy, jak i osoby fizyczne. Każdy, kto potrafi liczyć. Na dzień dzisiejszy oferta skierowana do firm jest trochę bardziej rozbudowana. Mamy jednak równie atrakcyjne oferty przeznaczone dla osób fizycznych – tłumaczy Ewa Starownik.  

W przypadku wynajmu długoterminowego nie ma żadnych dodatkowych wymogów dotyczących leasingobiorcy. 

– Klient musi spełnić te same wymagania co przy leasingu tradycyjnym, ponieważ umowę weryfikuje bank i jest ona zawierana z bankiem lub instytucją leasingową. My natomiast jesteśmy reprezentacją wielu leasingów w jednym miejscu. Nie jesteśmy pośrednikiem w zakupie – mówi Sebastian Muller. 

Wszystkie leasingi w zasięgu ręki

Car Lease Polska oferuje swoim klientom także tradycyjny leasing. Firma posiada dostęp do kalkulatorów wszystkich dostępnych leasingów, dzięki czemu może wybrać najkorzystniejszą ofertę dla konkretnego samochodu. Mechanizm jest prosty, sprawny, a przede wszystkim szybki. Kolejna korzyść to cena pojazdu. Car Lease Polska jest w stanie udzielić bardzo konkurencyjnych upustów .

–  Jesteśmy drapieżnikiem na rynku motoryzacji - uśmiecha się Karol Krużycki - Wiemy, jak, gdzie i z kim rozmawiać, aby oferta była jak najbardziej korzystna dla naszych  klientów.  Sprawdzamy, u jakiego leasingodawcy rata jest najniższa, a gotowe rozwiązanie trafia na ręce klienta. U nas klient może porównać Audi do BMW, BMW do Porsche i tak dalej. Wchodząc do nas, klient może podpisać umowę na samochód, otrzymać komplet niezbędnych informacji, a po odbiorze liczyć na nasze wsparcie - puentuje wspólnik Car Lease Polska.

Polecane artykuły

nic