TRÓJMIEJSKIE INWESTYCJE BIUROWE

CO NOWEGO?


prestiz

SQUARE, AB INWESTOR

Biurowiec Square to nowa inwestycja AB Inwestor, zlokalizowana u zbiegu ulic Świętojańskiej i Partyzantów na Skwerze Plymouth w Gdyni, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Centralnego. Budynek będzie liczył 7 kondygnacji od strony Skweru Plymouth i 6 od strony ulicy Partyzantów. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 4000 mkw. W parterze od Skweru Plymouth znajdować się będą lokale gastronomiczne, natomiast na parterze od ul. Partyzantów lokale usługowe. Piętra od I do IV zostały przeznaczone na powierzchnie biurowe, a na ostatnim piętrze powstanie aparthotel. Budynek będzie w całości przeznaczony pod wynajem. Za projekt odpowiada renomowana pracownica architektoniczna Arch Deco.

WAVE, SKANSKA

Wave to pierwszy projekt spółki biurowej Skanska w Gdańsku, dostarczy on łącznie ok. 48tys. mkw. nowoczesnej powierzchni.Projekt powstanie przy al. Grunwaldzkiej 343/345 - w centrum biznesowym w Gdańsku Oliwie. W ramach inwestycji Skanska wybuduje dwa 14–kondygnacyjne biurowce o wysokości 55 m i dwa poziomy garażu podziemnego. W pierwszym etapie na przełomie 2019 i 2020 oddany do użytku  zostanie budynek o powierzchni 24 700 mkw. Spółka zaprezentowała projekt autorstwa znanej pracowni architektonicznej medusa group, łączący ponadczasową, industrialną architekturę z ogólnodostępnymi miejscami do spotkań inspirowanymi bałtyckimi wydmami.

OFFICYNA, TORUS

Dwa nowoczesne, połączone ze sobą budynki biurowe powstaną w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, wpisując się w powojenną zabudowę al. Grunwaldzkiej. Łącznie dostarczą one na rynek blisko 10 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu, w tym ponad 8 tys. mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja odznaczać się będzie nowoczesnym i spójnym zagospodarowaniem terenu, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na rozwój i wizerunek dzielnicy Wrzeszcz. Budynki będą certyfikowane w ramach wielokryterialnej oceny ekologicznej LEED (Leadership in Energy and Environmental Design),a co za tym idzie spełniać będą wymogi zrównoważonego, energooszczędnego budownictwa. Projekt inwestycji przygotowała pracownia APA Wojciechowski.

HEWELIUSZA 18, JLL

Heweliusza 18 to centrum biurowe, które łączy nowoczesne wnętrza i technologie z dogodną i prestiżową lokalizacją. Położone jest w samym centrum Gdańska, pomiędzy kanałem Raduni, hotelem Mercure i Centrum Handlowym Madison. Zachowano historyczny charakter budynku, łącząc tym samym przeszłość z współczesnością. Budynek oferuje 10 000 mkw. powierzchni biurowych klasy A, rozmieszczonych na 10 kondygnacjach naziemnych i 1 podziemnej. W garażu podziemnym znajdują się 72 miejsca parkingowe do użytku przez firmy, jak i ich gości. Heweliusz 18 ma certyfikat zielonego budynku BREEAM na znakomitym poziomie.

16
12/2018

Gdy 7 lat temu schodziła ze sceny w blasku chwały, dla wielu to był szok. Jej piosenki nuciła cała Polska, a czerwone korale stały się prawdziwym symbolem polsko - czeskiej przyjaźni.