Nowa Letnica
Nowy kierunek Gdańska

Połączenie kameralności i przemysłowego charakteru dzielnicy z imponującym widokiem na Zatokę Gdańską oraz panoramę miasta – to najnowsza propozycja firmy Robyg. Inwestycja Nowa Letnica nie tylko sukcesywnie się rozwija, ale też pozytywnie wpływa na krajobraz i charakter dzielnicy. W październiku do sprzedaży trafiło kolejnych 188 mieszkań, w najbliższych planach jeszcze ponad pół tysiąca.

Kilkaset metrów do morza i plaży, otoczenie terenów zielonych, a jednocześnie nowoczesna, wielkomiejska zabudowa - to najważniejsze cechy osiedla Nowa Letnica. Gdy dodamy do tego piękny widok na Zatokę Gdańską, świetnie rozbudowaną infrastrukturę drogową, bliskość parków i dogodny dostęp do komunikacji miejskiej, Nowa Letnica jawi się jako idealna przestrzeń - nie tylko do mieszkania, ale przede wszystkim - do życia.

Nowa Letnica to pierwsza inwestycja mieszkaniowa w dzielnicy Gdańsk-Letnica. Ta debiutancka inwestycja o potencjale 2 tysięcy mieszkań, usytuowana jest między ulicami Starowiejską a Suchą. Plany Robyg są dość ambitne. Póki co wybudowano już trzy budynki, a dotychczas w ręce mieszkańców trafiło blisko 130 mieszkań. W październiku w ramach tej inwestycji do sprzedaży trafiło 188 mieszkań, a w najbliższym czasie deweloper planuje oddać 210 kolejnych. 

Wielkomiejską zabudowę osiedla zrównoważą zorganizowane tereny zielone o powierzchni ponad 3 ha. Oprócz 11 nowoczesnych budynków powstaną tu liczne ścieżki rekreacyjne, strefy relaksu z oczkami wodnymi i strumykami, miejsca do gier oraz strefa fitness. Jednak to nie wszystko. Deweloper wybuduje również nowe drogi, nie zabraknie sklepów, restauracji, lokali usługowych czy przedszkola. Miejsce to ma stać się również przestrzenią do spędzania czasu wolnego, przyjazną dla ludzi, którzy chcą mieszkać wygodnie, mieć blisko zarówno do centrum, jak i morza. 

Z widokiem na morze 

Osiedle Nowa Letnica bardzo szybko się rozwija. W październiku do sprzedaży wprowadzono nowy etap inwestycji – jedną z dwóch 17-piętrowych wież. W sumie w obu wieżach znajdzie się 376 mieszkań.

- Budynek, który wprowadziliśmy niedawno do sprzedaży wyróżnia się przede wszystkim imponującym widokiem na Zatokę Gdańską i panoramę miasta, w tym stadion i nowopowstający kompleks rozrywki z oceanarium. Nowa Letnica oddalona jest w linii prostej od morza o zaledwie 1,4 km, przez co nic nie przesłania pięknego widoku morza, którym nabywcy będą mogli cieszyć się na co dzień – podkreśla Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Robyg w Gdańsku. 

Oprócz pięknej panoramy na Zatokę Gdańską, nowa inwestycja Robyga wyróżnia się ciekawą konstrukcją architektoniczną. Dwa niezależne budynki zostały połączone łącznikiem, w którym znajdziemy sklepy, lokale usługowe i gastronomiczne. Dodatkowo sama oferta dewelopera zasługuje na uwagę. Robyg oferuje: od jedno- do czteropokojowych mieszkań w metrażu od 29 m2 do 115 m2. Dla miłośników luksusu i przestrzeni na ostatnich kondygnacjach zbudowano największe apartamenty z loggiami nawet do 25 m2. 

- Aktualnie w ofercie sprzedaży pojawiła się jedna z wież, w której nabywcy mogą wybierać spośród 188 mieszkań. Ceny rozpoczynają się od 7000 zł/m2 – dodaje Anna Wojciechowska.

Otoczenie Nowej Letnicy zostało zaaranżowane zgodnie z nadmorską okolicą. Wysoki standard inwestycji zagwarantuje wykorzystanie najnowszych technologii oraz użycie szlachetnych materiałów wykończeniowych wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Ogromnym atutem osiedla są okna panoramiczne, które potęgują walory lokalizacji. Warto zwrócić uwagę również na ponadstandardową wysokość mieszkań i takie udogodnienia jak: ściany działowe tłumiące hałasy czy inteligentny system zarządzania oświetleniem i multimediami – Robyg Smart House. Ponadto, dzięki całodobowemu monitoringowi czy lobby z portierem, każdy poczuje się tutaj komfortowo i bezpiecznie.

Ogromny potencjał Letnicy

Do niedawna Letnica kojarzona była jako najmniejsza, niezagospodarowana dzielnica Gdańska. Dziś może pochwalić się m.in. zrewitalizowanymi budynkami przedwojennymi, stadionem piłkarskim, nowoczesnym kompleksem wystawienniczo-biurowym Amber Expo i świetnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, jak chociażby tunel pod Martwą Wisłą. W niedalekiej przyszłości na terenie Letnicy ma powstać kompleks Nautilius - centrum rozrywki wraz z nowoczesnym oceanarium. Do rozwoju dzielnicy bezpośrednio przyczynił się też Robyg. W ramach porozumienia z Miastem Gdańsk deweloper planuje budowę  ul. Nowej Muzycznej od węzła Uczniowska do skrzyżowania z ul. Starowiejską oraz przebudowę ul. Starowiejskiej przy zastosowaniu naturalnej kostki granitowej  do skrzyżowania z ul. Nową Muzyczną, a także  budowę ul. Suchej do skrzyżowania z ul. Nową Muzyczną oraz przystanku autobusowego.

-  Decydując się na budowę osiedla na Letnicy byliśmy przekonani, że to dzielnica w Gdańsku, którą czeka ogromny rozwój. Potencjał lokalizacji – położenie blisko morza, a jednocześnie świetny dojazd do centrum i obwodnicy to jej niewątpliwe atuty. Robyg chce współuczestniczyć w rozwoju okolicy i wpływać na ciągłe podnoszenie jej atrakcyjności. Z tego powodu zainwestujemy około 12 milinów złotych na dodatkowe działania w ramach infrastruktury drogowej i społecznej - komentuje Anna Wojciechowska.

Osiedle Nowa Letnica to świetna propozycja dla osób, które szukają atrakcyjnej lokalizacji za rozsądną cenę. Do morza rowerem dojedziemy stąd w zaledwie 9 minut. Tylko dwie minuty więcej zajmie nam droga samochodem do centrum miasta. Dzięki wyjątkowemu położeniu, atrakcyjnej architekturze u wysokiemu standardowi, inwestycja ta jest ciekawym rozwiązaniem zarówno dla osób szukających wygodnego miejsca do życia w Trójmieście, jak i inwestorów.

16
12/2018

Gdy 7 lat temu schodziła ze sceny w blasku chwały, dla wielu to był szok. Jej piosenki nuciła cała Polska, a czerwone korale stały się prawdziwym symbolem polsko - czeskiej przyjaźni.