Bookworm Cabin
Pierwsza w Polsce chatka do czytania

Wyobraźcie sobie ukryty w lesie domek. Przytulny, estetyczny i wyrafinowany. Z wielkim oknem i ścianą pełną… książek. Stworzony głównie po to, by w nim czytać. Pierwsza w Polsce chatka do czytania powstanie w malowniczym Adelinie, zaledwie 50 kilometrów od Warszawy.Budowa ruszy już wiosną 2019 roku.


prestiz

Projekt Bookworm Cabin to idealna wiadomość dla wszystkich miłośników książek, którzy chcą chociaż na chwilę uciec od rzeczywistości. Tutaj każdy będzie mógł odłożyć telefon, usiąść wygodnie i zwyczajnie: patrzeć, czytać, słuchać, myśleć – po prostu być. Wszystko to w otoczeniu dopracowanego designu i architektury. Budynek został zaprojektowany przez pracownię POLE Architekci. Mieści się w nim wszystko, co niezbędne: przestronny salon z kominkiem, dwuosobowa sypialnię na antresoli, łazienka z toaletą i prysznicem oraz wyposażona kuchnia. Za sprawą ogromnego, prawie 5-metrowego okna,  z obu pomieszczeń roztacza się cudowny widok. Prototypowy, całkowicie funkcjonalny budynek powstał już w polskich górach.

Jego kolejne wcielenie, czyli Bookworm Cabin, powstanie we wsi Adelin, oddalonej od Warszawy o zaledwie 50 kilometrów. Dla mieszkających w mieście to szansa na ekologiczny reset, holistyczne odcięcie się albo po prostu zmianę otoczenia. Domek w Adelinie stanie na skarpie gęsto zarośniętej drzewami. Dzięki naturalnemu podwyższeniu terenu z kameralnego, ukrytego domu będzie rozciągał się przepiękny widok na pola. Jednak nie widok, a książki będą tutaj na pierwszym miejscu. 

Pomysł powstał poprzez połączenie miłości do natury i książek. Za przytulne i dopracowane wnętrze, pełne pięknego wzornictwa oraz książek odpowiada Marta Puchalska-Kraciuk, która współtworzy pracownię wnętrzarską MP Studio Architektury oraz kobiecy butik Collage z selekcją naturalnie pięknych produktów dla ciała i domu. Z kolei za organizacją i urzeczywistnieniem projektu stoi Bartłomiej Kraciuk, współtwórca Grupy Warszawa wielokrotnie wyróżnianej za innowacyjność i wyznaczanie nowych trendów w gastronomii i współzałożyciel firmy produkcyjnej MD4, realizującej polskie filmy nagradzane na całym świecie - m.in. „W imię…” Małgorzaty Szumowskiej, uhonorowany na festiwalu filmowym w Berlinie.

Domek dostępny będzie dla każdego. Twórcy projektu mają już teren i dopracowaną koncepcję, pozostaje zebranie środków na budowę. W tym celu uruchomiono przedsprzedaż noclegów – chatkę można zarezerwować przez portal crowdfundingowy Odpal Projekt: odpalprojekt.pl/p/bookwormcabin.

16
12/2018

Gdy 7 lat temu schodziła ze sceny w blasku chwały, dla wielu to był szok. Jej piosenki nuciła cała Polska, a czerwone korale stały się prawdziwym symbolem polsko - czeskiej przyjaźni.