Gdańsk Business Run 2019

niedziela, 08 Wrzesień 2019
Miejsce: Gdańsk

Pomorskie firmy znów pobiegną by pomagać. Trwają zapisy do sztafety Gdańsk Business Run 2019!

Biegasz? Chciałbyś pomóc komuś, kto naprawdę potrzebuje wsparcia? Zgłoś swoją drużynę do biegu, który odbędzie się 8 września. Gdańsk Business Run to charytatywna sztafeta biznesowa wspierająca osoby z dysfunkcjami narządów ruchu i po amputacjach.

Bieg odbywa się równocześnie w 9 miastach w Polsce i pokazuje, że jesteśmy gotowi pomagać. W ubiegłym roku w gdańskiej edycji sztafety udział wzięło 1465 biegaczy ze 127 firm, dzięki którym zebrano 109 344 zł, które przeznaczono na dofinansowanie protez dla czterech beneficjentów oraz zakup cennych godzin rehabilitacji dla jednego z podopiecznych Fundacji Poland Business Run.

Gdańsk Business Run nie tylko realna pomoc dla osób po amputacji, ale także promocja zdrowego stylu życia. Wydarzenie pozwala na umacnianie pozytywnych relacji pomiędzy pracownikami oraz na integrację społeczności lokalnej z biznesem.

Serdecznie zachęcamy do udziału w biegu. Choć chętnych z każdym rokiem jest coraz więcej, zostały jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy nie tylko maratończyków i doświadczonych biegaczy, ale wszystkich chętnych i dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem. W końcu nie liczy się czas, ale pomoc, którą ten bieg za sobą niesie. – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Ponieważ bieg ma formę sztafety, drużyna musi liczyć 5 zawodników, a każdy biegacz ma do pokonania dystans 3,8 km. Nie ma przeszkód, aby w biegu startowało kilka zespołów z jednej firmy lub uczelni. Należy przy tym pamiętać, że każdy uczestnik najpóźniej w dniu biegu musi ukończyć 18 rok życia.

W 2019 roku pieniądze zebrane w Gdańsku zostaną przeznaczone na zakup protezy dla Pana Rafała Nachtygala, który w wypadku samochodowym stracił nogę. Do tej pory pracował jako monter systemów przeciwpożarowych, jednakże wypadek uniemożliwił mu pracę w zawodzie. Pan Rafał nie poddał się i poświęcił rzeźbiarstwu. Wytwarzanie pięknych przedmiotów z drewna pozwala mu zapomnieć o troskach i problemach, a zadowolenie klientów motywuje go do działania i rozwijania swojej pasji.

Kiedyś moim hobby było rzeźbienie, teraz to hobby stało się pracą. Obecnie zbieram na protezę nogi, sprzedając moje rękodzieła na hali targowej w Gdyni - mówi Rafał Nachtygal, beneficjent Gdańsk Business Run 2019. - Technologia idzie cały czas do przodu, nowoczesna proteza pomogłaby mi w życiu codziennym oraz dalszej pracy. Jednak jej koszt przewyższa moje możliwości finansowe, mimo że pracuję nie jestem w stanie sam zarobić takiej wysokiej kwoty.

Aby pomóc Panu Rafałowi wystarczy zarejestrować swoją drużynę, na stronie: polandbusinessrun.pl wybierając Gdańsk i pobiec 8 września w tegorocznej edycji sztafety. Na stronie można również dowiedzieć się więcej o organizatorach, poznać historie dotychczasowych beneficjentów akcji oraz znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Fundacja Poland Business Run skupia się na pomocy osobom z dysfunkcjami narządów ruchu i po amputacjach. A tych wbrew pozorom jest w Polsce niemało, co potwierdzają dostępne dane. Według NFZ w samym 2017 r. wykonano w naszym kraju prawie 9,5 tys. amputacji. Tego typu zabieg wykonuje się, kiedy zawiodą inne dostępne metody leczenia. Potem pacjentom potrzebne są protezy i zajęcia rehabilitacyjne, a uzyskanie wysokiego dofinansowania wymaga spełnienia szeregu określonych kryteriów. Osoby niemające takiej możliwości zwracają się do różnych organizacji.

Zapisy i szczegółowe informacje:

https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/gdansk