Race for the Cure

niedziela, 30 Wrzesień 2018
godz. 09:00
Miejsce: Centrum Hewelianum

Race for the Cure – międzynarodowy bieg solidarności z osobami chorymi na raka piersi odbędzie się w niedzielę 30 września na terenie Centrum Hewelianum w Gdańsku. Organizowane tego dnia biegi na całym świecie przyciągają około milion uczestników.

Race for the Cure Gdańsk 2018 – Memoriał Olgi Gajdus niesie za sobą idee zwiększenia świadomości profilaktyki raka piersi wśród młodych kobiet oraz możliwość zgromadzenia funduszy na działalność Fundacji OmeaLife, która udziela wsparcia emocjonalnego kobietom z rakiem piersi, edukuje pacjentki i ich rodziny, współpracuje z lekarzami i politykami w celu poprawy jakości leczenia w Polsce. Bieg Jest również uczczeniem pamięci jednej z współzałożycielek Fundacji – Olgi Gajdus, która zmarła na raka piersi. Honorowymi ambasadorami biegu zostali Pani Danuta Wałęsa oraz Prof. Jacek Jassem.

W niedzielę 30.09.2018r. Gdańsk połączy się solidarnie z Atenami, Brukselą, Antwerpią, Namurem, Sarajewem oraz Tbilisi w walce z rakiem piersi. Osoby dotknięte rakiem piersi biegną w różowych koszulkach, celebrując życie.  Pozostali uczestnicy wyrażają gest solidarności w walce z rakiem piersi zakładając koszulki białe. Wspólnym biegiem upamiętniamy tych, których już z nami nie ma. Idee biegu Race for the Cure Gdańsk wspiera 5 towarzystw naukowych w tym Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Stowarzyszenie Amazonek oraz organizacje pacjentów onkologicznych.

Pierwszy bieg Race for the Cure miał miejsce w Dallas w 1983r.  Jego organizatorką była Nancy G. Brinker, której siostra zmarła na raka piersi. Chciała w ten sposób uczcić jej pamięć oraz zapewniać wsparcie innym. Bieg okazał się sukcesem i obecnie na całym świecie odbywa się ich corocznie ponad 150. Fundacja Omealife wybrała Gdańsk jako miejsce organizacji biegu, ponieważ miasto jest symbolem solidarności.

Pakiet startowy jest bogaty, a sam cel biegu szczytny. Wpisowe wynosi 40 PLN. W biegu mogą wziąć udział kobiety, mężczyźni a także dzieci, które ukończyły 10 lat.
Istnieją 3 możliwości uczestnictwa:

Bieg – 6 km
Nordic Walking – 3 km
bieg wirtualny

Partnerami wydarzenia są Miasto Gdańsk, Centrum Hewelianum, Gdański Ośrodek Sportu, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, studio filmowe Luminaris oraz  ICC Time.
Bieg otrzymał patronat honorowy Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza oraz Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Prof. dr hab. Marcina Gruchały.

Więcej szczegółów na: www.thinkpinkpoland.pl