The sisters of mercy

czwartek, 14 Wrzesień 2017
godz. 19:00
Miejsce: B90

Knock Out Productions oraz klub B90 prezentują koncert legendarnej formacji The Sisters Of Mercy w Polsce! Zespół zagra w Polsce 14 września w gdańskim klubie B90.

Brytyjska grupa została założona w 1980 roku przez charyzmatycznego Andrew Eldritcha. Zadebiutowali pięć lat później albumem „First and Last and Always”. Do ich najbardziej znanych utworów zalicza się między innymi: „Temple Of Love”, „Lucretia My Reflection”, „More” czy też „This Corrosion”.

The Sisters Of Mercy to nazwa, która już dawno mocno zaznaczyła się w historii muzyki. Stworzona w Leeds w 1980 roku przez chimerycznego Andrew Eldritcha formacja, wypłynęła bowiem swoją muzyką na tysiące wykonawców reprezentujących przeróżne gatunki.

Dorobek Sióstr Miłosierdzia jest jak na 37 lat istnienia, ujmując rzecz delikatnie, mało” imponujący. Obejmuje trzy albumy studyjne, dwie składanki, trzy EP-ki i kilkanaście singli. Ostatni materiał zespół wydał w 1993 roku i – jak zapewnia Eldritch – nie ma zamiaru wydawać płyt, choć po sieci krążą różne niepublikowane kompozycje kapeli. Styl The Sisters Of Mercy ewoluował od post punka do opartego na mocniejszych gitarach rocka zatopionego w mrocznej aurze, a jego głównym elementem charakterystycznym jest głęboki wokal Eldritcha. Frontmana w takim samym stopniu charyzmatycznego, co nieprzewidywalnego. Niezwykle inteligentnego, studiującego kiedyś na Oksfordzie i biegle porozumiewającego się w trzech językach, ale mającego też długą przygodę z różnymi substancjami.

The Sisters Of Mercy gościli w Polsce nie raz, a Andrew Eldritch niejednokrotnie wypowiadał się pozytywnie o występach w naszym kraju. Skoro nie ma i nie będzie nowej płyty grupy, podczas koncertów można liczyć na mieszankę największych hitów kapeli z „First And Last And Always”, „Floodland”, „Vision Thing”. Kto wie, a może będą jakieś niespodzianki w setliście?

- Bilety :

Sprzedaż biletów w:

Bilety dostępne na:

www.tickets.soundrive.pl

Ceny biletów:

130 zł