Ferie w PGS

Miejsce: Państwowa Galeria Sztuki

Państwowa Galeria Sztuki serdecznie zaprasza w czasie ferii na zajęcia plastyczne dla dzieci.

PROGRAM

11.02.2019 // Wesoły słoik

Czy pozornie brzydki przedmiot codziennego użytku może zamienić się w dzieło sztuki lub stać się elementem dekoracji wnętrz? Jasne, że tak! Podczas zajęć zastanowimy się, jakie nowe zastosowania może mieć zwykły słoik, jeśli odpowiednio go ozdobimy.

12.02.2019 // Sztuka śnienia

W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się czym jest sen i jak powstaje marzenie senne. Zapoznają się z twórczością artystów, dla których sny były niekończącym się źródłem inspiracji. W części praktycznej postaramy przypomnieć sobie ostanie sny
i namalować je.

13.02.2019 // Recykling w sztuce

Tematem przewodnim zajęć będzie modny temat recyklingu w sztuce.

Podczas zajęć artysta plastyk opowie o współczesnym recyklingu malarskich dzieł na przykładzie artystycznej grupy Urban Art w projekcie o nazwie Global Pix. Opowiemy o sposobie stosowanym przez artystkę Martę Antoniak, która poddaje recyklingowi np. zabawki z jajek niespodzianek aby z nich na nowo tworzyć kolorowe obrazy. Przybliżone zostaną działania artystyczne Marcina Zawadzkiego, który w swoich pracach łączy naturę i kulturę tworząc hybrydalne mikro światy z porzuconych plastikowych zabawek nadając im nowe życie w nowym otoczeniu i skłaniając widza do refleksji nad współczesną granicą między tym co sztuczne, a tym co naturalne. Podczas zajęć każdy będzie mógł samodzielnie wykonać barwny obraz z udostępnionych materiałów, które zostaną poddane artystycznemu recyklingowi i dzięki małym twórcom zyskają nowe życie. Jaki to będzie materiał? To niespodzianka!

Zajęcia  dla starszych dzieci, powyżej 11 lat.

14.02.2019 // Namaluj dźwięk!

W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się czym jest „barwne słyszenie” (chromestezja) i jak to się dzieje, że dźwięki lub współbrzmienie wywołują ważenia barwne bądź barwy dźwięki. Będziemy słuchać kolorów i malować dźwięki.

15.02.2019 //Szuka śnienia

W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się czym jest sen i jak powstaje marzenie senne. Zapoznają się z twórczością artystów, dla których sny były niekończącym się źródłem inspiracji. W części praktycznej postaramy przypomnieć sobie ostanie sny
i namalować je.

18.02.2019 // Pluszaki do dzieła!

Praktyczna lekcja szycia zabawek! W takcie zajęć każdy z cześników będzie mógł zaprojektować i wykonać własną zabawkę-pluszaka

19.02.2019 //Namaluj dźwięk.

W trakcie zajęć dzieci zapoznają się czym jest „barwne słyszenie” (chromestezja) i jak to się dzieje, że dźwięki lub współbrzmienie wywołują ważenia barwne bądź barwy dźwięki. Będziemy słuchać kolorów i malować dźwięki.

20.02.2019 Gosia Golińska
Warsztaty plastyczne Gosią Golińską

21.03.2019 Gosia Golińska
Warsztaty plastyczne z Gosią Golińską

22.02.2019 // Recykling w sztuce również

Zajęcia  dla starszych dzieci powyżej 11 lat


Tematem przewodnim zajęć będzie modny temat recyklingu w sztuce. Podczas zajęć artysta plastyk opowie o współczesnym recyklingu malarskich dzieł na przykładzie artystycznej grupy Urban Art w projekcie o nazwie Global Pix. Opowiemy o sposobie stosowanym przez artystkę Martę Antoniak, która poddaje recyklingowi np. zabawki z jajek niespodzianek aby z nich na nowo tworzyć kolorowe obrazy. Przybliżone zostaną działania artystyczne Marcina Zawadzkiego, który w swoich pracach łączy naturę i kulturę tworząc hybrydalne mikro światy z porzuconych plastikowych zabawek nadając im nowe życie w nowym otoczeniu i skłaniając widza do refleksji nad współczesną granicą między tym co sztuczne, a tym co naturalne. Podczas zajęć każdy będzie mógł samodzielnie wykonać barwny obraz z udostępnionych materiałów, które zostaną poddane artystycznemu recyklingowi i dzięki małym twórcom zyskają nowe życie. Jaki to będzie materiał? To niespodzianka!

11-15.02.2019, 18-22.02.2019
start: 10.30
koniec: 13.00
cena: 10 zł /zajęcia

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 11 lat i starsze dzieci
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: edukacja@pgs.pl,
58 551 06 21 wew. 111