Pojedynek rysowników: #wolność - Hania Kmieć vs. Mary Zaleska

sobota, 19 Styczeń 2019
godz. 19:00
Miejsce: Sztuka Wyboru

„Pojedynek rysowników” to popularna rubryka ukazująca się co miesiąc w magazynie „Prestiż”, w której prezentowani są trójmiejscy ilustratorzy. Stają oni przed zadaniem zmierzenia się z danym tematem. W tym roku, w Sztuce Wyboru zobaczymy cykl wystaw pod hasłem „Pojedynek rysowników”.

Prezentowani parami artyści odniosą się do tematu szeroko pojętej wolności. Wychodząc od ogółu do szczegółu zobaczymy między innymi prace poruszające zagadnienia: wolności kultury, wolności słowa, wolnej miłości czy wolnego miasta, a wśród twórców zobaczymy między innymi Annę Rudak, Lubka, Gburstwo, Krika czy Verę King.

„Bohaterkami” pierwszego „pojedynku” są Hania Kmieć i Mary Zaleska, młode ilustratorki z Trójmiasta. Autorki stworzą prace odnoszące się do tematu: „wolność...”. Zobaczymy też wybór ich ilustracji, które dotykają tej kwestii, oscylując wokół zagadnienia ciała.

Ilustracja jest szczególną dziedziną z pogranicza sztuki i projektowania. Od lat staje się dla wielu twórców narzędziem komentowania rzeczywistości. Jest przystępna, czytelna, często atrakcyjna wizualnie, dzięki czemu znajduje wielu odbiorców.

Pojedynek rysowników: #wolność...

Hania Kmieć vs. Mary Zaleska

kuratorka: Michalina Domoń

19.01 – 31.01.2019

Wernisaż: 19 stycznia 2019, godz. 19:00

Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19, Gdańsk