Ze Velocipedes + Irek Wojtczak // koncert z projekcją

sobota, 06 Styczeń 2018
godz. 21:00
Miejsce: Teatr Boto

W dniu święta Trzech Króli zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - koncert połączony z projekcją. Wyruszymy w muzyczną podróż wehikułem Ze Velocipedes do epoki wielkich zmian - romantycznej wizji świata pierwszych kolei, bicykli i dwupłatowców.

Na scenie Teatru BOTO gościem specjalnym zespołu będzie Irek Wojtczak.

 

 

Ze Velocipedes wystąpi w składzie:

Lukas Sasko

Cygi Kondratowicz

Przem Bartoś

Irek Wojtczak 


------------------------------------------------

"Ze Velocipedes" - muzyczna podróż będąca efektem wspólnej fascynacji niezwykle barwnym i dynamicznym okresem w dziejach świata. Koncert z projekcją to wyraz nostalgicznej tęsknoty za tajemniczą i burzliwą erą, to romantyczna wizja historycznie przełomowego schyłku XIX i początku XX wieku.

Irek Wojtczak


Saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Jego album Folk Five (2014) z udziałem nowojorskich muzyków The Fonda/ Stevens Group został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C. Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire (listopad 2015).

Bilety: 30 zł
Bilety online:
 http://teatrboto.bilety.interticket.pl/