My Fellow Sponges + Houston

środa, 15 Sierpień 2018
godz. 20:00
Miejsce: Teatr Boto

 

Zapraszamy na koncert dwóch zespołów w Teatrze BOTO.

My Fellow Sponges
My Fellow Sponges to zespół z samego krańca Irlandii, z położonego nad oceanem Galway. Unikalne brzmienie zespołu to wynik kreatywnej fuzji talentów dwójki twórców. Donal McConnon wnosi wyczucie i radość słowa, natomiast Anna Mullarkey fascynację kompozycją i nowoczesnymi brzmieniami. My Fellow Sponges charakteryzuje swoista teatralność i skłonność do improwizacji, jako że Anna i Donal poznali się występując na scenach teatralnych podczas studiów. Nieco później do zespołu dołączyli David Shaughnessy (perkusja) i Sam Wright (gitara basowa).
My Fellow Sponges chętnie współpracują z aktorami, komikami, tancerzami, mimami i sekcjami dętymi. Potrafią zagrać dwugodzinny całkowicie improwizowany koncert, do którego włączają publiczność. Występują wtedy pod nazwa Community - MFS.
Ich występy, tak jak ich muzyka, płynnie przechodzą od intymnych brzmień elektronicznych do bardzo energetycznych ciężkich-do-ustania-wmiejscu piosenek w rytmach bossy. Artyści którzy ich inspirują to miedzy innymi: Kate Bush, Devendra Bahnhart, Joanna Newsom, Brian Eno, Philip Glass and Django Django. W sierpniu 2017 po raz pierwszy odwiedzili Polskę a teraz powracaja z seria koncertów.

Houston - zespół

Zespół powstał z inicjatywy Miłosza Kaczmarka i Makarego Siudema, którzy zaprosili do współpracy Kasię Babirecką-Mróz, Kubę Mroza, Bartka Kaisera i Mikołaja Koziarę.

Na początku działalności zespół czerpał inspiracje z amerykańskiego folku, głównie z twórczości Boba Dylana. Piosenki opierały się na akustycznym brzmieniu banjo, gitary akustycznej, skrzypiec, cajona, harmonijki ustnej i harmonii wokalnych.

Obecnie muzyka HOUSTON to elektryzująca mieszanka folku, rocka, popu oraz bluesa, wzbogacona o brzmienia gitary basowej, gitary elektrycznej i pianina.

Miłosz Kaczmarek - główny wokal, harmonijka ustna, pianino
Makary Siudem - banjo, gitara elektryczna
Katarzyna Babirecka-Mróz - skrzypce, harmonie wokalne
Jakub Mróz - cajon, perkusjonalia
Mikołaj Koziara - gitara basowa
Bartosz Kaiser - gitara akustyczna, harmonie wokalne


https://www.youtube.com/watch?v=PnJKvaNzJx4
https://www.youtube.com/watch?v=Sr-ItK9wugU
https://www.youtube.com/watch?v=2rCp8P-A2fM

BILETY:
>>> 30 zł
>>> online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/