Hiromi Solo World Tour

piątek, 15 Marzec 2019
godz. 19:00
Miejsce: Stary Maneż

MUSIC LANDSCAPES PRODUCTIONS ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest koncert HIROMI UEHARA - jednej z najwybitniejszych pianistek międzynarodowej sceny jazzowej. Koncert,  który odbędzie się 15 MARCA 2019 roku, będzie częścią Światowego Tourne promującego nową solową płytę HIROMI i będzie jedynym koncertem w Polsce !

… zahipnotyzowała widzów i krytyków na obu półkulach, jej twórcza  energia wymyka się konwencjonalnym parametrom jazzu i podnosi muzykalność do niespotykanego poziomu złożoności i wyrafinowania. Muzyka jazzowa grana przez Hiromi jest wybitna. Absolutnie ją uwielbiam - Voice of America

Wielokrotnie nagradzana japońska pianistka i kompozytorka Hiromi Uehara niechętnie definiuje swoją muzykę. Woli grać i pozwalać swojej publiczności decydować o tym, jak zaklasyfikuje jej muzykę, mówiąc o swojej twórczości tak: "To po prostu fuzja tego, czego słuchałam i czego się nauczyłam." Artystka znana jest zarówno z pełnych pasji występów, wirtuozerii i łatwości, z jaką łączy gatunki, jak i z niechęci do używania etykiet. Nie przeszkadza jej to w osiąganiu doskonałości, za co spotyka się z uznaniem krytyków na całym świecie.

Hiromi Uehara urodziła się w Japonii w mieście Shizuoka. W wieku sześciu lat zaczęła grać na fortepianie, kształcąc się w Yamaha School of Music. Po przeniesieniu się do Stanów Zjednoczonych w 1999 roku kontynuowała studia w Berklee School of Music w Bostonie w klasie Ahmada Jamala. Studia ukończyła w  roku 2003.

Jeszcze w trakcie nauki podpisała kontrakt z audiofilską wytwórnią Telarc na wydanie pierwszej płyty zatytułowanej „Another Mind”, której producentami byli Jamal oraz Richard Evans. Album ten otrzymał liczne nagrody,  m.in. tytuł Jazz Album of the Year Award.

Od czasu debiutu w 2003 r. Artystka przedstawiana jest jako ”jeden z najjaśniejszych, nowych świateł w krajobrazie fortepianowej muzyki jazzowej”.

Jest niesamowita. Jej muzyka, urok i duch powodują, że może wznieść się na niewyobrażalne muzyczne wyżyny. To słowa A.Jahmala, które wystarczyłyby za wszystkie recenzje świata.

Album „Another Mind” w jej rodzinnej Japonii pokrył się złotem i otrzymał nagrodę Recording Industry Association of Japan’s (RIAJ) oraz Jazz Album of the Year Award.

Drugi album Hiromi-  „Brain” zdobył następujące tytuły: w 2004 r. Horizon Award, Surround Music Awards, Swing Journal’sNew Star Award, Jazz Life’s Gold Album, HMV Japan’s Best Japanese Jazz Album oraz Japan Music Pen Club’s Japanese Artist Award. Płyta „Brain” została również nazwana albumem roku- Album of the Year in Swing Journal’s 2005 Readers Poll.

W 2006 roku Hiromi zdobyła Best Jazz Act na Boston MusicAwards oraz The Guinness Jazz Festival’s Rising Star Award. Zdobyła również tytuł Jazzmana Roku, Pianistki Roku oraz tytuł Swing Journal Japan’s Readers Poll za  album „Spiral” z 2006 roku.

Kontynuowała swoją niesamowitą passę nagraniem „Time Control” w 2007 roku oraz „Beyond Standard” w 2008 roku. U boku Stanleya Clarke'a, Lennego White’a nagrała płytę ”Jazz in the Garden” uważaną za jedno z „najbardziej orzeźwiających nagrań” Stanleya Clarka.

W 2008 roku została wydana płyta „Duet: Chick & Hiromi”, która zyskała uznanie krytyków na całym świecie. W 2010 roku Artystka wydała solową płytę „Place to Be”. Rok później zaprosiła do współpracy „weteranów jazzu” : Anthonego Jacksona oraz Simona Philipsa, nagrywając z nimi płytę „Voices”. W tym samym roku płyta „The Stanley Clarke Band”, na której znalazły się również nagrania Hiromi, otrzymała nagrodę GRAMMY w kategorii „Best Contemporary Jazz Album.

W kolejnych latach Artystka wydała albumy: Move (2013), Alive (2014), Spark (2016), a ostatnim wydawnictwem jest płyta koncertowa „Live in Montreal/Hiromi and Edmar Castaneda”.

15 marca 2019 będzie można posłuchać utworów właśnie z tej z nowej, solowej płyty Artystki.

19:00: support act (tba)
20:00: HIROMI

BILETY: https://www.eventim.pl/hiromi2019
HIROMI na BBC PROMS 2017 https://goo.gl/pRrhNS
_______________________________________________

PARTNERZY:

SOFITEL GRAND SOPOT

PATRONAT MEDIALNY:

TRÓJMIASTO.PL || RADIO GDAŃSK
JAZZ FORUM || JazzPRESS || RadioJAZZ.FM
PRESTIŻ || ANYWHERE.PL