Gala Evening Pracodawców Pomorza 2019 r.

piątek, 01 Marzec 2019
godz. 19:00
Miejsce: AMBER EXPO Gdańsk ul. Żaglowa 11

Pracodawcy Pomorza zapr na doroczne spotkanie pomorskiego środowiska gospodarczego pn. Gala Evening „Pracodawców Pomorza”, które odbędzie się już 1 marca 2019 roku o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBER EXPO w Gdańsku. Podczas wydarzenia wręczone zostaną m.in. statuetki i wyróżnienia w konkursie „Pomorski Pracodawca Roku 2018”, jak również nagrody specjalne, takie jak „Złoty Oxer”, „Primum Cooperatio” czy „Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie” i „Negotium Pro Cultura”.

 Wyróżnienia, statuetki i tytuł „Pomorski Pracodawca Roku 2018” otrzymają firmy, które osiągając planowane wyniki ekonomiczno-gospodarcze, przestrzegają zasad odpowiedzialności społecznej przy równoczesnym poszanowaniu reguł etyki zawodowej. Docenione zostaną te firmy, które w swojej działalności kładą nacisk na rozwój i innowacje nie zapominając o pracownikach, systematycznie inwestując w kapitał ludzki. Idei konkursu „Pomorski Pracodawca Roku” przyświecają cele związane z upowszechnianiem dobrych praktyk w gospodarce, przedstawianie korzystnego i pożądanego wizerunku pracodawcy oraz promowanie rozwoju gospodarczego regionu.

Z kolei nagroda gospodarcza „Złoty Oxer” przygotowana została dla właściciela firmy, która powstała po 1989 roku i osiągnęła sukces rynkowy, stając się wizytówką regionu. Natomiast nagrodę „Primum Cooperatio im. Prof. Bolesława Mazurkiewicza” otrzyma naukowiec, który rozumiejąc potrzeby gospodarki w sposób aktywny, swoją twórczą myślą i doświadczeniem wspierał realizację nowatorskich rozwiązań w gospodarce. „Przedsiębiorca Odpowiedzialny i Wrażliwy Społecznie” to natomiast nagroda która trafi do rąk przedstawicieli firmy oraz podmiotu ekonomii społecznej zaangażowanych w aktywną działalność z zakresu społecznej odpowiedzialności społecznej. Nie zabraknie również tradycyjnej już statuetki i tytułu „Pracodawca Roku 2018 Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot” dla firmy z obszaru metropolitalnego, która dokonała znaczącego rozwoju w zakresie inwestycji oraz zwiększenia zatrudnienia. Nagrodzony zostanie również przedstawiciel środowiska gospodarczego, który wspierając inicjatywy w kulturze jest przykładem dla całego środowiska gospodarczego. Opuści on wydarzenie ze statuetką „Negotium Pro Cultura”, czyli „Biznes dla Kultury”.

Podczas Gali pojawi się ponad 700 przedstawicieli firm i instytucji otoczenia biznesu, parlamentarzystów, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz ze świata kultury i mediów. Wyjątkowy charakter wydarzenia nadadzą goście specjalni – pianista Leszek Możdżer i saksofonista Przemek Dyakowski, których recitali wysłuchamy tuż po rozpoczęciu Gali. Za unikalną oprawę muzyczną będą ponadto odpowiedzialni Sergiej Kriuczkow i Riverboat Ramblers Swing Orchestra.