Koncert Czesław Śpiewa

sobota, 10 Marzec 2018
godz. 20:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski

Czesław Mozil wraca do Teatru Szekspirowskiego ze swoją muzyczną armią - zespołem Czesław Śpiewa - aby zaprezentować materiał z najnowszej płyty „Księga Emigrantów. Tom II”,, nagranej z barokową orkiestrą o międzynarodowej sławie. Czeka nas kolejna ciekawa multiinstrumentalna podróż.

Podczas koncertu, który odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim 10 marca 2018, usłyszymy utwory z najnowszej płyty zespołu „Księga Emigrantów. Tom II”, nagranej wspólnie z orkiestrą Arte Dei Suonatori. Pojawią się zarówno premierowe piosenki z tekstami Michała Zabłockiego, jak i przeboje z poprzednich krążków zespołu Czesław Śpiewa – „Debiut” i „Pop” - oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila - Tesco Value. Nie zabraknie też spajającej całość, przewrotnej konferansjerki Mozila.

Polsko-duński zespół Czesław Śpiewa tworzą absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory. Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. Muzycy swobodnie poruszają się po finezyjnych dźwiękach tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele, to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny.

Pierwszy album zespołu Czesław Śpiewa - „Debiut” sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy , a kolejny -  „Pop” - pokrył się  podwójną Platyną. Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album „Księga Emigrantów. Tom I” również zbliżył się do statusu Złotej Płyty. Zespół Czesław Śpiewa zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych - otrzymał aż 15 nominacji oraz zdobył 3 statuetki „Fryderyków”, nagród polskiej branży muzycznej. Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą, m.in. na Roskilde Festival, OFF Festival oraz Męskie Granie.

Orkiestra Arte dei Suonatori, z którą zespół stworzył materiał do swojej najnowszej płyty „Księga Emigrantów. Tom II”, jest najlepiej rozpoznawalną polską orkiestrą barokową na międzynarodowej scenie muzycznej. Jej repertuar jest imponujący - to zbiór ponad 600 kompozycji, od początków muzyki barokowej do początków romantyzmu, aż po utwory współcześnie dedykowane orkiestrze. Arte dei Suonatori w swej 20-letniej historii zarejestrowało 17 płyt, wydanych na 13 albumach za pośrednictwem szwedzkich, francuskich, holenderskich oraz duńskich wytwórni. Dostępne są one nie tylko w sklepach muzycznych na całym świecie, ale również w iTunes Store oraz na Spotify. Ich bogaty dorobek był wielokrotnie nagradzany przez międzynarodową krytykę muzyczną prestiżowymi odznaczeniami. Więcej informacji o orkiestrze: http://www.artedeisuonatori.pl/

Co: Koncert Czesław Śpiewa

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski

Kiedy: 10 marca 2018, godz. 20:00

Bilety:

60 zł – parter (miejsca siedzące) oraz galerie na wprost sceny

50 zł – galerie boczne

Sprzedaż biletów rusza 19 stycznia 2018 o godz. 14:00.

Bilety do nabycia online na stronie www.bilety.teatrszekspirowski.pl oraz w kasie Teatru przy ul. W. Bogusławskiego 1, codziennie w godz. 14:00 – 19:00.