Nosaj Thing

piątek, 09 Marzec 2018
godz. 20:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski

Scena Odkryć Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zaprasza na koncert genialnego artysty z Los Angeles. Nosaj Thing, czyli Jason Chung to amerykański muzyk, DJ i producent muzyki elektronicznej, którego Gdański Teatr Szekspirowski gościł po raz pierwszy dwa lata temu. 9 marca 2018 artysta wraca m.in. z materiałem z nowej płyty „Parallels”, wydanej we wrześniu 2017 nakładem wytwórni Innovative Leisure.

Jego utwory słyną z nastrojowości, liryczności i oniryzmu. Artysta na swoim koncie cztery albumy studyjne - „Drift”, „Home”, „Fated” oraz wspomniany „Parallels”. Tworzył muzykę dla takich gwiazd jak Kendrick Lamar, Kid Cudi, Busdriver, Flying Lotus, Nocando, a ostatnio współpracował z Chance the Rapper.

________________________________

Z recenzji:

„Najnowsze dzieło przynosi dziesięć utworów, większość z nich to instrumentale, ale są też numery z wokalistami, co stało się już swego rodzaju tradycją. W kawałku „All Points Back To U” pojawił się związany z wyspiarską sceną elektroniczną Steve Spacek i ta współpraca przyniosła naprawdę piękny rezultat. (…) Niemniej pięknym numerem okazuje się kompozycja „How We Do”, w której pojawia się Kazu Makino (frontmanka trio Blonde Redhead), skądinąd śpiewająca już u Jasona Chunga w pamiętnym singlu „Eclipse/Blue”. (…).

Czwarty longplay Nosaj Thing to album kompletny, bez słabszego numeru, a z kilkoma wybitnymi, zbudowany z ponad przeciętnym wyczuciem do sterowania uwagą słuchacza. (…) Materiał idealnie równoważy użycie brzmień analogowych i cyfry generując atmosferę pełną nostalgii, melancholii, po prostu wrażliwości.” – Bartek Woynicz, nowamuzyka.pl

cały tekst: http://www.nowamuzyka.pl/2017/10/10/nosaj-thing-parallels/

FB artysty: https://www.facebook.com/nosajthing/

______________________________

„Nowa płyta Jasona Chunga aka Nosaj Thing, jest bardziej otwarta niż jego dotychczasowe albumy i jest efektem współpracy z takimi artystami, jak Zuri Marley, Blonde Redhead's Kazu Makino i Steve Spacek. Elektroniczny producent z Los Angeles nigdy nie był samotnikiem, ale ostatnie lata spędził, starając się żyć bardziej ekstrawertycznie. Po raz pierwszy w swojej karierze Chung zadeklarował, że postanawia być bardziej towarzyski, a jego czwarty album, „Parallels”, nosi znamię tej zmiany i jest pełen przyciągających się przeciwieństw: piękna i dysonansu, miłości i żalu, duchowości i mechaniczności.” – Nina Corcoran, pitchfork.com (całość na https://pitchfork.com/reviews/albums/nosaj-thing-parallels/)

Co: Koncert Nosaj Thing

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski

Kiedy: 9 marca 2018, godz. 20:00

Bilety:

35 zł – I pula

45 zł – II pula

50 zł – w dniu koncertu

Sprzedaż biletów ruszy 16 stycznia 2018.

Bilety do nabycia online na stronie www.bilety.teatrszekspirowski.pl oraz w kasie Teatru przy ul. W. Bogusławskiego 1, codziennie w godz. 14:00 – 19:00.