Koncert L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE

sobota, 04 Marzec 2017
godz. 20:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski

L.U.C.& Rebel Babel Ensemble - poetyka rapu z siłą orkiestry dętej wystąpi 4 marca 2017 godz. 20:00 na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego ! 

REBEL BABEL to eksperymentalny, nowatorski projekt, który angażuje i zaprasza do orkiestry muzyków z różnych miast i poprzez wibracje żywych instrumentów wydmuchuje pozytywne emocje do społeczeństwa. Kolektyw złożony z kompozytora i performera Jana Feat’a, rapera i performera L.U.C (nagrodzonego m.in. Paszportem Polityki i Mateuszem Trójki) oraz dydaktyka akademickiego i aranżera Adama Lepki, przemierza Europę organizując kolejne surrealne performensy oraz mikro i makrokoncerty.

Projekt ten to również międzynarodowa, wielojęzykowa orkiestra orkiestr dętych – wkrótce być może największy zespół świata. To platforma spotkań muzyków, tekściarzy i kompozytorów z różnych regionów Europy. Celem projektu jest kreowanie dialogu, łączenie kultur i stylistyk, zawodowców i amatorów, przaśności i futuryzmu.

Międzynarodowa orkiestra orkiestr Rebel Babel Ensemble została założona w 2015 r. przez John’a Feat. duńskiego kompozytora i performera polskiego pochodzenia. Orkiestra wykonuje liczne akty muzyczne w najróżniejszych przestrzeniach i konfiguracjach, a finalnie ma to być największy zespół świata. Jego zadaniem będzie eksploracja indywidualności brzmieniowych i werbalnych Europy oraz kreowanie kooperacji muzyków starego kontynentu.

Orkiestra grała już np. pod dyrygenturą ruchomych schodów barcelońskiego metra, na jednym z madryckich skrzyżowań wykonywała koncert na orkiestrę i klaksony samochodowe, w Toruniu połączyła naraz 10 orkiestr z 3 województw, a na krakowskiej Tauron Arena przy okazji zamknięcia Mistrzostw Europy w piłce ręcznej wykonała symfonię z tysiącami kibiców grającymi na trąbkach stadionowych. 

W trakcie koncertu w Teatrze Szekspirowskim orkiestrą towarzyszącą będzie Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo.

Skład Rebel Babel w Gdańsku:

-L.U.C

-Radek Bednarz - Bas

-Marcin Rak – perkusja

-Core squad – 4 osobowa sekcja dęta

-oraz lokalna orkiestra dęta