Bal równych szans

sobota, 02 luty 2019
godz. 20:00
Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski

Zapraszamy na wyjątkowy karnawałowy bal charytatywny organizowany w pięknych wnętrzach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przez Fundację JA TEŻ w partnerstwie z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim oraz Rotary Gdynia Orłowo.

Bal jest pierwszym z cyklu wydarzeń, realizowanych wspólnie z miastem Gdańsk mówiących o akceptacji, włączeniu, o różnorodności, która czyni nas wyjątkowymi. Miejsce balu nie jest przypadkowe. Gdański Teatr Szekspirowski jest szczególnie drogi naszej Fundacji. Jest on kolebką idei zatrudnienia i aktywizacji osób dorosłych z zespołem Downa. To tutaj pracuje 10 podopiecznych Fundacji realizując zadnia obsługi widza. Stąd też projekt powędrował do Teatru Muzycznego w Gdyni i Centrum Konferencyjnego w Krakowie.

Szacunek do drugiego człowieka i godność osoby ludzkiej wraz z prawem do włączenia doprowadziła nas dzisiaj do organizacji Balu Równych Szans. Celem balu jest zebranie środków na przygotowanie i wyposażenie nowego ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, który będzie spełniał role opieki nad rodzicem i dzieckiem, włącznie z realizacją rehabilitacji, edukacji i zatrudnienia. Chcemy objąć opieką cały okres życia dzieci z trudnościami rozwojowymi po to, żeby dać im dorosłe, aktywne i w pełni społeczne życie.

Bal będzie jednocześnie otwarciem Wystawy przygotowanej specjalnie dla nas przez Panią Katarzynę Gapską pokazującą Miłość oczami naszych dzieci.

Bal rozpocznie się o 20:00 w sobotę 2 lutego 2019 roku. Pierwsze pół godziny przywitamy naszych zacnych gości ( a już zapowiedział się Pan wiceprezydent Piotr Kowalczuk), opowiemy o świecie widzianym oczyma dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, o ich radościach, miłości i niezwykłego zachwytu dla życia.

O 20.30 zaprosimy Państwa na koncert młodych trójmiejskich artystów realizujących dla nas Woodkid Project. Muzyka, którą grają, jest połączeniem brzmienia orkiestralnego z elektroniką i wokalem, co sprawia, że występ i energia płynąca prosto ze sceny na długo pozostają w pamięci

Gwiazdą specjalną balu będzie związany z Polską a w szczególności Gdańską sceną muzyczną zespół Golden Life. Zespół istnieje od ponad 30 lat i ma na swoim koncie m.in. takie hity jak: “Oprócz Błękitnego Nieba”, “24.11.94” czy “Dobra, Dobra, Dobra”. Koncert zespołu planowany jest na 22:30

Pomiędzy koncertami zaprosimy Państwa na aukcję wyjątkowych przedmiotów, którą poprowadzi gość specjalny, znany wszystkim mistrz olimpijski oraz mistrz świata w żeglarstwie Mateusz Kusznierewicz.
 

Koło godziny 23 zaprosimy Państwa do części balowej prezentując występy tanecznych par sportowych z Tanecznego Klubu Sportowego Creative Dance. Taniec planujemy do białego rana (4:00) przy muzyce na żywo, którą zagra dla nas zespół Rarytas Live Band.

Całość zorganizowana w formie bankietu zasiadanego: otrzymają Państwo kolację serwowaną, bufety zimne, gorące i słodkie, napoje oraz wino białe i czerwone.

Koszt udziału osoby to 250 zł. Koszt pary 500 zł. Cegiełka w formie darowizny na konto Fundacji:
06 2490 0005 0000 4600 6123 8067 (w tytule przelewu podaj swoje imię i nazwisko, liczbę uczestników i wpisz Darowizna)

Więcej o balu, programie i menu: http://jatez.org.pl/program