Biznes dla Kultury, Kultura dla Biznesu

czwartek, 16 Listopad 2017
godz. 14:00
Miejsce: Olivia Business Centre (Sky Club Olivia Tower al. Grunwaldzka 472A Gdańsk)

Jak wiele sztuki możemy pomieścić w biznesie? Na czym dokładnie polegają relacje między obiema płaszczyznami? Czy poznanie dynamiki zachodzącej między nimi może czegoś nauczyć przedsiębiorców i/ lub kreatorów sztuki? Odpowiedzi na te pytania postarają się udzielić 16 listopada, prelegenci warsztatów dedykowanych wartości sztuki w przestrzeni publicznej oraz biznesowej podczas wykładu inauguracyjnego pt. "Wartość sztuki w przestrzeni publicznej i biznesowej".
 

Kultura i sztuka jest nośnikiem wielu idei i spraw. Dzięki niej można przenieść, co tylko chcemy, w jakiekolwiek miejsce chcemy, z drugiej zaś – to towar, który z wiekiem zyskuje. Towar, który w pewien specyficzny sposób jest mierzalny. To wszystko sprowadza się do jednej prostej idei: do czegoś, co ponownie ma znaczenie, jest ważne i do czego wszyscy wracamy – do wartości.

Wartość tak jak sztuka jest nośnikiem, bo nie jest niczym innym, jak pewnym zbiorem pożądanych cech; nieważne, czy mają wymiar etyczny, moralny, czy też wprost ekonomiczny. Gdybyśmy poszli dalej, wartość to pożądany przymiot osób bądź przedmiotów. Kluczowe zatem wydaje się połączenie kultury i sztuki, a idąc dalej, odpowiedź na pytanie, jaka jest wartość kultury i sztuki w przestrzeni publicznej czy biznesowej.


Agenda spotkania: 

14.00 - otwarcie warsztatu, prezentacja cyklu i przywitanie zaproszonych gości- współprowadzenie Barbara Matysiak i Jakub Szałek,

14.15 - wystąpienie Prezydenta "Pracodawców Pomorza" Pana Zbigniewa Canowieckiego

14.30- wykład na temat Wartości sztuki w przestrzeni publicznej i biznesowej prowadzenie Barbara Matysiak (Pełnomocnik Zarządu ds Promocji Kultury z ramienia PP i współwłaściciel Artimpres.me)

15.00- wykład na temat Wartości sztuki widziany okiem Artysty- Pan Michael Lenglard

15:30-  dyskusja moderowana z udziałem gości dotycząca warsztatu

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przekonać się, jak duży wpływ na nasze życie ma sztuka i co można zrobić ze sztuką w swoim otoczeniu. Na spotkaniu ogłosimy też Mecenat sztuki dla młodych twórców. – mówi Tomasz Limon, Dyrektor Zarządzający „Pracodawców Pomorza”.

Warsztaty odbędą się 16 listopada 2017 r. o godz. 14:00 w Olivia Business Centre (Sky Club, Olivia Tower, al. Grunwaldzka 472A, Gdańsk)

Rejestracja na wydarzenie:

http://pracodawcypomorza.pl/exnt/impreza/556/biznes-dla-kultury-kultura-dla-biznesu-8211-16112017