Siesta Festival 2017

piątek, 21 Kwiecień 2017
Miejsce: Filharmonia Bałtycka Parlament

21-23 kwietnia 2017 rusza Siesta Festival 2017 - siódmy festiwal muzyki kabowerdyjskiej. Gwiazdami festiwalu będą m.in. Eliane Elias, Mor Karbasi, Omara Portuondo, Mario Pacheco, Ballou Canta.  Koncerty będą odbywały się w salach Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance, a kończący festiwal koncert afrykańskiej fiesty rozegra się w klubie Parlament.

 

 

Festiwal rozpocznie koncert przedstawiciela młodego pokolenia wykonawców spod znaku muzyki świata Dino d'Santiago. Artysta w swej pierwszej wizycie w naszym kraju przedstawi gorące połączenie rytmów Afryki, Portugalii i kabowerdyjskich. Prócz Dino d'Santiago na festiwalu wystąpią:

Eliane Elias - wielka pianistka i wokalistka jazzowa; o jej kunszcie świadczy liczba nagród, nominacji, długoletnia popularności, liczba nagranych oraz nagradzanych płyt, ale i takie smaczki jak wspólna fortepianowa płyta z Herbiem Hancockiem; na Siesta Festival wykona utwory ze swojego najnowszego Grammy - brazylijskiego albumu, bo któż może równać się w bossie z rodowitą niezwykle utalentowaną Brazylijką; (23 kwietnia, g. 19:00, Filharmonia Bałtycka).

Omara Portuondo - wokalistka sławnego Buena Vista Social Club, najwspanialszy głos Kuby zarówno tej sprzed rewolucji jak i (okazuje się) po erze Castro-rewolucji. Wspaniała artystka, jedna z ikon muzyki świata, idealnie wpisująca się w charakter Siesta Festival (21 kwietnia, g: 20:00, Filharmonia Bałtycka)
 

Mor Karbasi - izraelska artystka już po pierwszych nagraniach okrzyknięta następczynią czy rywalką Yasmin Levy czy Marizy; z Mor Karbasi aż dwukrotnie wybierzemy się w śródziemnomorską podróż śladami żydów sefardyjskich i ich ladino. Artystka wystąpi dwukrotnie (22 kwietnia g. 17:00 i g. 20:00, Filharmonia Bałtycka)

Mario Pacheco i przyjaciele -  twarz i prowadzący najwspanialszego na świecie lizbońskiego klubu Fado. Club de Fado wraz z towarzyszącymi mu artystami będzie gwiazdą tegorocznych Nocy Fado (21 i 22 kwietnia, g. 22:00, sala kameralna Filharmonii Bałtyckiej)

Ballau Canta - zmysłowe tropikalne rytmy prosto z Brazzaville, Paryża i Martyniki; ze szczęśliwą, taneczną, zmysłową i ujmująco melodyjną muzyką z tej właśnie płyty Ballou Canta pojawi się po raz pierwszy w Polsce, na festiwalu Siesta (23 kwietnia g. 22:00, klub Parlament, Gdańsk).

 

 

 

- Bilety :

Sprzedaż biletów w:

www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl, www.ebilet.pl

Ceny biletów:

70-250 zł