Rebeka - Gdańsk, Stary Maneż

sobota, 08 Kwiecień 2017
godz. 20:00
Miejsce: Stary Maneż

8 kwietnia w Starym Maneżu wystąpi Rebeka - szalona i nieprzewidywalna wojowniczka, której silna energia osiąga punkt kulminacyjny podczas koncertów. W trakcie koncertu nie zabraknie piosenek z debiutanckiego album "Hellada" który zawiera taneczne utwory o melancholijnym wydźwięku, połączenie minimalistyczną elektroniką i dojrzałością wokalu.

Początkowo Rebeka była solowym projektem Iwony Skwarek. W 2010 roku dołączył do niej Bartosz Szczęsny. Miał ją wesprzeć przy aranżowaniu utworów na koncerty – został na stałe.

Od tego czasu Rebeka nabrała rozpędu.  Pierwszym wspólnym dziełem Rebeki był remiks piosenki Roksana. W 2011 roku światło dzienne ujrzał singiel Fail, wydany przez Brennnessel Records. Kolejne dwa utwory Stars oraz Nothing To Give ukazały się pod szyldem portugalskiej wytwórni Discotexas. W 2013 roku duet powrócił do Brennnessel Records i opublikował singiel Melancholia, zdybywając tym samym tytuł Płyty Roku 201,. przyznany przez Gazetę Wyborczą.

Od wydania debiutanckiej płyty „Hellada” REBEKA (Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny) konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. Zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą. Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze REBEKI.

Zespół w nietuzinkowy, świeży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie. Ich ostatni album „Davos” pełen różnorodnych piosenek - od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia umocnił pozycję REBEKI na polskim rynku muzyki klubowej.

- Bilety :

Sprzedaż biletów w:

INTERTICKET, KUP BILECIK oraz EVENTIM

Ceny biletów:

Miejsca stojące: przedsprzedaż: 45 zł / w dniu koncertu: 55 zł 
Miejsca siedzące: przedsprzedaż 60 zł / w dniu koncertu: 70 zł