Puchowski & Tymański

piątek, 07 Grudzień 2018
godz. 21:00
Miejsce: Teatr Boto

Tymon Tymański – śpiew, gitara akustyczna, bas

Romek Puchowski – śpiew, DOBRO, gitara akustyczna, slide

„Takiego duetu w naszym kraju jeszcze nie było. Mistrz bluesa akustycznego, Roman Puchowski oraz Tymon Tymański - muzyk, publicysta i skandalista, postanowili połączyć dwa odległe od siebie gatunki: surowego bluesa i alternatywę”.

Kuba Chmiel, „Magazyn Gitarzysta”

„Tymański razem z Romanem Puchowskim przedstawili materiał oryginalny, w którym każdy znajdzie "odłamek" estetyki, która mu odpowiada. (…) Choć w założeniu mieli grać niby blues, zdefiniowali go na swój własny sposób, odświeżając zapomnianą formułę i przywracając mu pewną folklorystyczną cechę. Połączyli tradycję i awangardę, porządek prostych melodii z chaosem. Muzycy świadomi swoich możliwości przedstawili repertuar pozbawiony analitycznego podejścia do muzyki za to pełen emocji i serca.”

Olga Jankowska, Port Kultury. Fragment recenzji z koncertu na festiwalu Jazz Jantar 2012 w Gdańsku w Klubie Żak – 28.10.2012.

„Koncert był uroczo bezpretensjonalny, wypełniony humorem i dobrą zabawą na widowni i na scenie. Romek Puchowski rozpoczął improwizowaną piosenką o poszukiwaniach sprawnego kabla instrumentalnego, tańczył wśród publiczności i wspominał swój pierwszy pobyt w Krakowie. Tymon natomiast zaangażował pomocnika z publiczności do trzymania kartki z tekstem piosenki oraz dzielił się refleksjami dotyczącymi Steve’a Lukathera i techno. Świetna muzyka działa się jakby przy okazji. Obaj artyści nie silili się na wirtuozerskie popisy, grali oszczędnie i prosto (nie prostacko), dokładnie tak, jak należy grać wykonywane tego wieczoru utwory. Wśród nich znalazło się miejsce na klasyki Roberta Johnsona, Hendriksowski Voodoo Child oraz autorskie utwory artystów. Całość tworzyła niepokojąco chwytliwą mieszankę klasycznego bluesa z delty, alternatywy, przesterowanych gitar i zapętlonych riffów. Jeśli można bawić się bluesem, to Romek Puchowski i Tymon Tymański właśnie to robili. Ów gatunek był obecny przez cały wieczór, ale nie dało się ukryć, że panowie mają do niego dystans, a na jego bazie tworzą własną, zupełnie współczesną, chwytliwą i świeżą muzykę”.

Michał Kłusek,
www.muzyka.pl, fragment recenzji koncertu w Klubie Mile Stone w Krakowie – 16.09.2011.


TYMON TYMAŃSKI

Bezdyskusyjnie jedna z największych osobowości polskiej sceny muzycznej. Tymon Tymański znany jest przede wszystkim jako kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów i twórca zespołów (Miłość, Kury, Trupy, Czan, The Transistors). Jednak muzyka to nie jedyna pasja artysty – spełnia się również jako felietonista, bloger, dziennikarz, aktor, filmowiec.

ROMEK PUCHOWSKI

Wokalista, instrumentalista, songwriter – wszechstronna muzyczna osobowość. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Jego instrumentarium to: gitara DOBRO, gitary akustyczne, bas, iPhone. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę.

BILETY:
>>>30 zł
online:
https://teatrboto.interticket.pl/