Hevelka – festiwal Piw Rzemieślniczych

piątek, 02 Czerwiec 2017
Miejsce: Centrum Stocznia Gdańska

W dniach 2 i 3 czerwca 2017 roku startuje III edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych HEVELKA. Podczas tegorocznej edycji, na miłośników piwa czeka ponad 150 gatunków piwa, 24 wystawców, 12 food trucków serwujących świetne, wyszukane potrawy, poczynając od kuchni wegańskiej na tradycyjnych zapiekankach i burgerach kończąc. Impreza otwarta dla wszystkich – zarówno na co dzień związanych z branżą piw rzemieślniczych, jak i tych, którzy chcą poznać tajniki warzenia piwa oraz skosztować nowych smaków. 

HEVELKA to pierwszy na Pomorzu festiwal promujący małe i lokalne browary. Wydarzenie wspiera pracę i pasję ludzi stojących za każdą szklanką szlachetnego gatunku piwa. Miłośnicy złotego trunku, pomagają twórcom spotkać się z ich fanami, a fascynatom tego wybornego napitku poznać nowe smaki i poszerzyć horyzonty. Odkrywają przed zwiedzającymi świat najbardziej wyjątkowego i wszechstronnego alkoholu znanego człowiekowi.

Głównym celem festiwalu HEVELKA jest połączenie tradycji z pasją i nowoczesnością. Wcześniejsze edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno gości jak i wystawców. Tegoroczna będzie kontynuacją celebracji sukcesów piwowarów, którzy z pełnym zaangażowaniem dzielić się będą swoją pasją z innymi. Doskonałe piwo, muzyka i jedzenie ma dostarczyć wszystkim przekraczającym próg naszego festiwalu rozrywki na najwyższym poziomie.

Podczas III edycji festiwalu miłośnicy piwa będą mieli dwa dni, aby poznać tajemnice produkcji piwa oraz skosztować nowych smaków. W tym roku wystawcy ofertować będą także ilości degustacyjne piwa o pojemności 0,1 litra. Dzięki temu każdy gość będzie mógł spróbować znacznie więcej.

Organizatorzy stawiają na ekologię!

- Po każdym festiwalu ze smutkiem musieliśmy pozbywać się tysięcy plastikowych kubków. W tym roku postawiliśmy na specjalne kubki festiwalowe wykonane z PLA, czyli polilaktydu. Jest to w pełni biodegradowalny materiał, a pozyskuje się go z odnawialnych surowców naturalnych, m.in. z mączki kukurydzianej. Kubki jednorazowe wykonane z odnawialnych surowców naturalnych rozkładają się w ciągu 75-80 dni.

To nie wszystko! Będzie można spróbować także orzeźwiających cydrów rzemieślniczych, Tullamore Dew Irish Whiskey i oraz innych napojów. Podczas festiwalu będzie możliwość zapoznania się ze słodami i zwiedzenie znajdującej się nieopodal słodowni – Malteurop. Wszystkich chętnych na miejsce zawiezie przygotowany autobus.

W sklepiku Hevelka będzie można zakupić pamiątkowe koszulki, torby ekologiczne, a przede wszystkim szkło festiwalowe. Wyjątkowa szklanka została wykonana ręcznie przez hutę szkła Krosno i jest jedyna w swoim rodzaju, w 100% wykonana w Polsce i z polskich materiałów. Zaprojektowana w kształcie specjalne opracowanym dla festiwalu przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, aby podnosić walory aromatyczne piw. Jej górna część (tzw. tulip) kumuluje aromaty piw, pozwala swobodnie zmieścić odpowiednią ilość piany, a odpowiednie zakrzywienie krawędzi ułatwia picie. Załamanie na dole szklanki służy do wygodnego i pewnego trzymania oraz do wydobywania dodatkowych aromatów piwa podczas kręcenia i rozprowadzania trunku po jej ściankach.

W tym roku HEVELKA odbędzie się w dniach 02-03.06.2017 w Centrum Stocznia Gdańska. Nowa lokalizacja ta jest doskonale skomunikowana. Na festiwal możemy dotrzeć pieszo, w najbliższej odległości znajdują się przystanki tramwajowe, autobusowe, a także Szybka Kolej Miejska. Wnętrza obiektu nadadzą HEVELCE wyjątkowy, klubowy klimat.

 Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: hevelka.pl.


Ważne informacje:

Termin: 02 - 03 czerwca 2017 r.
Miejsce: Centrum Stocznia Gdańska (CSG), ul. Doki 1;
wejście od ul. Lisia Grobla (za przychodnią „Wałowa”)
Godziny otwarcia festiwalu:
02.06 (piątek) – od godz. 15:00 do 00:00
03.06 (sobota) – od godz. 12:00 do 00:00

Bilety:

1 dzień – 15 zł
1 dzień + do wyboru: szklanka / koszulka / torba bawełniana - 45 zł*

Karnet 2 dni - 25 zł
Karnet 2 dni + do wyboru: szklanka / koszulka / torba bawełniana  - 55 zł*

Zestaw HEVELKA dla dwóch osób jednodniowy (dwa bilety jednodniowe + do wyboru łącznie dwie sztuki z: szklanki / koszulki / torby bawełniane - można miksować  - 89 zł*
 
Zestaw HEVELKA dla dwóch osób dwudniowy + do wyboru łącznie dwie sztuki z: szklanki, koszulki, torby bawełniane - można miksować  - 109 zł*

Zestaw Hevelkowicz (bilet jednodniowy, koszulka Hevelka, szklanka Hevelka, torba bawelniana) - 99 zł*

Zestaw Hevelkowicz dwudniowy (karnet 2 dni, koszulka Hevelka, szklanka Hevelka, torba bawełniana) - 109 zł*

Karnet dwudniowy dla 10 osób - 199 zł

*Informujemy, że organizatorzy dysponują ograniczoną liczbą gadżetów festiwalowych, tak więc oferta zestawów będzie zależała od dostępności danego towaru lub rozmiaru, w przypadku koszulek.