Sierpień w Sopocie: Forum Rynku Nieruchomości

Już 24-25 sierpnia br. w sopockim hotelu Sheraton odbędzie się tegoroczna, dziesiąta już, edycja Forum Rynku Nieruchomości – jednego z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń poświęconych branży mieszkaniowej. Jednym z głównych tematów konferencji będzie sytuacja rynku w dobie pandemii i towarzyszących jej zmian gospodarczych. 


03 Sierpień 2020
Jeszcze na początku marca bieżącego roku przedsiębiorcy działający na rynku nieruchomości – zarówno w sektorze mieszkaniowym, jak i komercyjnym – nie mieli powodów do zmartwień. Koniunktura i wolumeny sprzedaży mieszkań ustępowały tylko rekordom sprzed trzech lat, a deweloperzy biurowi i magazynowi doświadczali wysokiego popytu na swoje produkty.
 
Niestety wraz z wybuchem pandemii sytuacja uległa diametralmnej zmianie. Wystarczyło kilka tygodni zamrożenia całego sektora usług i dużej części produkcji, aby rynek nieruchomości zatrząsł się w posadach. Nie bez znaczenia okazała się być także bieżąca sytuacja rynku pracy, w związku z którą część ekspertów spodziewa się rychłego spadku popytu na mieszkania i zatrzymania się trwających od wielu miesięcy wzrostów cen na tym rynku. 
 
– Trwająca długie lata prosperity na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych przyzwyczaiła uczestników konferencji branżowych do dobrych informacji i słonecznej pogody. Teraz wszyscy musimy się zastanowić, jak rozgonić te chmury i przystosować nasze firmy do funkcjonowania w nowych, koronawirusowych realiach – przyznał Bartosz Zeidler, prezes zarządu firmy Nowy Adres S.A. odpowiedzialnej za organizację tegorocznej edycji Forum Rynku Nieruchomości. 
 
Jak długo potrwa spowolnienie na rynku mieszkaniowym? Czy nagła popularność systemu home office może skutkować mniejszym popytem na biura? Czy ceny mieszkań będą spadać, a nieruchomości stracą na wartości? – to tylko niektóre z pytań, na które uczestnicy jubileuszowej edycji Forum postają się znaleźć odpowiedzi. Nie zabraknie również tematów dotyczących długoplanowych scenariuszy dla  branży, przykładowo dotyczących nowych unijnych przepisów w sprawie zużycia energii przez budynki czy też wpływu implementacji nowych technologii na mieszkania, biura i powierzchnie handlowe. 
 
 
 
Kiedy? 24-25 sierpnia 
Gdzie? Sheraton Sopot Hotel
Więcej informacji i pełny program wydarzenia: https://www.biznesowi.pl/konferencje/forum-rynku-nieruchomosci/