Na miejsca. Gotowi? Start! Odliczanie do Dnia Dziecka na Sportowo rozpoczęte

Odliczanie do najbardziej sportowego Dnia Dziecka w Trójmieście oficjalnie rozpoczęte! Wielkie dziecięce wydarzenie zabierze trójmiejskie rodziny do świata sportowych zmagań, w którym najlepsi z najlepszych wychodząc na arenę elektryzują kibiców z całego kraju. 


31 Maj 2019

Sportowa przygoda to wspólny pomysł klubu GKS Stoczniowiec Gdańsk, Szkoły Podstawowej nr 35 i Olivia Business Centre.  
 
- Będąc wychowanką GKS- u i absolwentką „35” od razu miałam pewność, że wspólny sąsiedzki projekt uda się zaplanować na szóstkę z plusem! Wymyśliliśmy, że w czasach, gdy chęć do aktywności spada,  najlepszym kierunkiem jest próbować zaszczepiać w młodych ducha sportu. Oczywiście przez zabawę, ale jednak ucząc, co znaczy fair play” – tłumaczy Dagmara Rybicka, Communication Manager w Olivia Business Centre. 
 
Dlatego Dzień Dziecka na Sportowo będzie wyśmienitą okazją, aby poznać zawodowy sport od podszewki. Wraz z uczestnikami bawić się będą gwiazdy, oklaskiwane przez kibiców popularnych dyscyplin sportowych.  
 
- Czy nasz festyn sportowy będzie największy w Polsce? Na pewno będzie wyjątkowy. Będą elementy sportu olimpijskiego, będzie edukacja, rekreacja i dużo o zdrowym stylu życia. A my zawodnicy będziemy do dyspozycji wszystkich zainteresowanych. Zdradzimy ciekawostki i sekrety związane z uprawianiem naszych dyscyplin sportowych – zapowiada Adrian Wielgat, panczenista Stoczniowca, Mistrz Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pyongchang. 
 
Znani i lubiani zawodnicy bez obaw podjęli wyzwanie zaprezentowania się w nieco innej roli. Pozwoli to uczestnikom poznać swoich idoli, wziąć udział w prowadzonych przez nich konkurencjach, a także przybić piątkę i zrobić sobie wspólne zdjęcie.  
 
- Dzień Dziecka na Sportowo w Oliwie będzie okazją, aby poznać między innymi zespół seniorek GKS Stoczniowiec Gdańsk w hokeju na lodzie. Dziewczyny mają na koncie pięć medali Mistrzostw Polski, zdobywanych rok po roku. Obok nich zaprezentują się rokujący juniorzy, którzy pod wodzą kapitana Krystiana Mocarskiego zdobyli srebro w krajowym championacie. Zagra z nami także Igor Smal, reprezentant w kategorii do lat 20. Poznamy Adriana Wielgata - wielokrotnego 

Mistrza Polski, uczestnika Mistrzostw Europy, Świata, Pucharu Świata, olimpijczyka z Pyongchang, a także Marcina Bachanka multimedalistę Mistrzostw Polski seniorów, uczestnika Pucharu Świata, wicemistrza globu w Akademickich Mistrzostwach Świata –  z dumą opowiada Maciej Turnowiecki, Dyrektor Sportowy GKS Stoczniowiec. 
 
To dopiero początek mistrzowskiej plejady! Jak wygrywać przekona Rafał Grycner aktualnie młodzieżowy Wicemistrz Polski w wieloboju i Mistrz kraju na dystansie 1000 metrów oraz określana mianem eksportowej para taneczna Justyna Plutowska i Jeremie Flemin. Wicemistrzowie Polski w łyżwiarstwie figurowym, uczestnicy Mistrzostw Europy przylecą prosto z Montrealu, gdzie przez większą część sezonu trenują.  Nie zabraknie utalentowanej absolwentki Szkoły 35 Amelii Rams, która u progu kariery może poszczycić się medalami Olimpiady Młodzieży i tegorocznym złotem z Młodzieżowych Mistrzostw kraju.  
 
- Zawsze bardzo chętnie bierzemy udział w takich akcjach. Służą one nie tylko integracji z mieszkańcami, ale przede wszystkim promują aktywny wypoczynek. Z przyjemnością wesprzemy dzieci w konkursach i zabawach podczas festynu. Nie od dziś wiadomo, że rywalizacja sportowa jest najlepszą formą spędzania wolnego czasu. Super zatem, że jednym z głównych akcentów Dnia Dziecka jest międzypokoleniowy mecz hokejowy. Co prawda spotkanie nie odbędzie się na lodzie, ale emocji, jak to w hokeju, na pewno nie zabraknie – podkreśla kapitan biało-niebieskiej drużyny, Katarzyna Kasprzycka, brązowa medalistka Mistrzostw Świata I Dywizji w Chinach. 
 
Niech dzieje się wielkie święto! Niech dawka sportu, która i tym razem z pewnością połączy pokolenia sprawi, że Dzień Dziecka na Sportowo w Oliwie stanie się wydarzeniem, które na stałe wpisze się do trójmiejskiego kalendarza. 
 

Zapraszamy 1 czerwca, od godziny 10.00. Wstęp jest wolny. Szczegóły wydarzenia i mapa dojazdu znajdują się na www.oliviacentre.com