Porysunki – spotkanie z Magdą Danaj

Zabawne, błyskotliwe, czasem ironiczne, dotyczące codziennych spraw – takie właśnie są Porysunki autorstwa Magdy Danaj. Blogerka, rysowniczka, ilustratorka oraz autorka najnowszej kolekcji Empiku spotka się z fanami już 5 kwietnia w salonie Empik w Galerii Bałtyckiej. Uczestnicy porozmawiają z nią m.in. na temat tego, jak pasja może zmienić życie.


02 Kwiecień 2019

Porysunki, czyli jak sama autorka mówi, porachunki rysunkiem, to proste prace o życiu, które wielokrotnie nas zaskakuje. Jej grafiki nie tylko bawią, ale również skłaniają do refleksji. Danaj nie ogranicza się tylko do twórczości internetowej – projektuje okładki, plakaty, książki, torby, wydaje kalendarze i artykuły papiernicze.

Rysowanie to największa życiowa przygoda Magdy Danaj. Jak podkreśla, to również stan umysłu, dzięki któremu odkrywa wolność towarzyszącą kreowaniu świata i otaczających ją przedmiotów. Podczas spotkania autorka Porysunków opowie o pasji do opowiadania o codzienności przez pryzmat rysunkowych historii.

W kolekcji Porysunki dla Empiku znalazły się m.in.: torby, koszulki, kubek termiczny czy piórnik. Całość utrzymana jest w biało-czarno-różowej – charakterystycznej dla ilustratorki – kolorystyce. Na produktach, oprócz grafik, nie mogło zabraknąć kultowych już haseł, np. „Elegancja Francja” czy „Przepraszam, ale muszę lecieć”.

Magda Danaj – rysowniczka, blogerka, ilustratorka. Współpracowała m.in. z Przekrojem, Agorą, Operą Narodową, Teatrem Wielkim, Trzema Siostrami, Urzędem Miasta Gdańsk, Eneą czy Adobe.

Tworzymy #1

Magda Danaj – Porysunki

5 kwietnia, godz. 18:00

Empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141