Nowatorski teledysk międzynarodowego Big Bandu Rebel Babel Ensemble!

Jeden z pierwszych w Polsce teledysków w technologii symultanicznych fotografii Bullet Time. Małgorzata Kożuchowska, Tamara Arciuch, Dorota Miśkiewicz, Łukasz L.U.C. Rostkowski, Pawbeats, Krzysztof Herdzin, The Whoop Group, Dagadana i maestro Henryk Kuźniak w nowatorskim teledysku międzynarodowego Big Bandu Rebel Babel Ensemble. 


18 Wrzesień 2018

prestiz

To zapowiedź trasy koncertowej, na której aktorzy, jazzmani, kompozytorzy, producenci, wokaliści, dj’e, vj’e i setki muzyków z lokalnych orkiestr dętych spotkają się by reinterpretować spuściznę 100 lat polskiej muzyki filmowej w ramach transkulturowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. Usłyszmy m.in. szlagiery dwudziestolecia międzywojennego Henryka Warsa, hollywoodzkie kompozycje Kapera i Kaczmarka, nowoczesne aranżacje Komedy i nu jazzową wersję Vabank Henryka Kuźniaka. Na trasie pojawią się także Magda Kumorek, Maciej Obara, Piotr Zioła i laureatka konkursu Instant Composer z festiwalu Transatlantyk Jana. A.P. Kaczmarka - Dominika Czajkowska. Trasa orkiestry rusza 18 września na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

18.09 - Gdynia - Teatr Miejski - Festiwal Filmów Fabularnych

28.09 - Gliwice - Ruiny Starego Teatru

29.09 - Łódź - Wytwórnia

03.10 - Kraków - Centrum Kultury ICE

30.10 - Wrocław - Capitol

16.11 - Gdańsk - Stary Maneż

Zdjęcia do teledysku zapowiadającego najnowszy projekt międzynarodowej orkiestry Rebel Bebel Ensemble „100 lat polskiej muzyki filmowej” powstały przy współpracy ze studiem Picsane. Dzięki wykorzystaniu technologii realizującej ujęcia z efektem Bullet Time uzyskano niezwykły efekt. Twórcy zamrozili w czasie uczestników projektu podczas śpiewu i grania na instrumentach. Dzięki temu widoczne jest to, co w normalnych warunkach nieuchwytne. Następnie zdjęcia przeszły w ręce grafików i tak powstał jeden z pierwszych w Polsce klipów zrealizowanych w tej technologii. Do realizacji efektu wykorzystano 48 aparatów umieszczonych na okręgu, które wykonują symultanicznie zdjęcia bohaterom. Scenariusz i montaż - L.U.C. Produkcja - L.U.C., Dinks, Picsane.pl Postprodukcja - Bartłomiej Otłowski Muzyka - L.U.C., Pawbeats, Dorota Miśkiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Krzysztof Herdzin, Dj Wojak, The Whoop Group.

https://www.youtube.com/watch?v=3Zc57G-wyms 

Projekt zrealizowany pod patronatem programu Niepodległa.