BUDYNKI SĄ JAK LUDZIE. MAJĄ LEPSZĄ KONDYCJĘ, GDY SIĘ O NIE DBA

Przestrzeń, w której pracujesz, a nawet wnętrze sklepu, w którym robisz zakupy, może mieć duży wpływ na twoje samopoczucie, a nawet zdrowie. Wiedzą o tym właściciele i administratorzy budynków. Stąd coraz większe zainteresowanie firm zmianą sposobu zarządzania budynkami. Nawet nie wiesz, jak często bywasz w miejscach, w których działa „facility manager”. Kto to taki?


11 Lipiec 2018

Matylda Promień

Nie ma wątpliwości, że warunki panujące w miejscu pracy, szkole albo centrum handlowym mają wpływ na nasze samopoczucie i aktywność. Koncentracja albo relaks są zdecydowanie trudniejsze w źle wentylowanych, niedoświetlonych, przechłodzonych lub zaniedbanych pomieszczeniach. Aby tego uniknąć, coraz więcej właścicieli budynków decyduje się na skorzystanie z takiego rozwiązania jak Facility Management.

Firmy świadczące kompleksową obsługę techniczną obiektów opierają się o swój wszechstronny know-how, a nie wyłącznie wybraną dziedzinę działalności. Całościowe podejście sprzyja rozwiązaniom dającym oszczędności i wpływającym na zmniejszenie oddziaływania budynku na środowisko. Właściciele poszukują dostawców kompleksowych usług także dlatego, by użytkownicy budynku byli zadowoleni z panujących w nim warunków. Choć rozwiązanie wprowadza właściciel nieruchomości, to jego pozytywne skutki są odczuwalne przede wszystkim przez nas, użytkowników i gości.

KOMFORT TO DZIŚ STANDARD

Lubimy przebywać w odpowiednio doświetlonych pomieszczeniach z optymalną temperaturą. Komu z nas nie dokuczało przesuszone powietrze drażniące nasze oczy i skórę w galerii handlowej czy biurze? Dziś to rzadkie zjawisko, bo dzięki usłudze facility management powietrze w takich miejscach ma odpowiednią wilgotność i temperaturę.

Zaledwie kilka stopni różnicy może czasami decydować o tym, ile czasu spędzimy w galerii handlowej i jak produktywni będziemy w pracy. Komfortowa temperatura wpływa na nas pozytywnie. Podobnie wentylacja w dużych budynkach, która wyposażona jest w filtry usuwające z powietrza zanieczyszczenia. Gdy na zewnątrz trwa sezon pylenia, alergicy mogą odetchnąć czystym powietrzem np. w dobrze wentylowanych obiektach, gdzie pyłki w takich ilościach nie docierają.

KTO DBA O NASZE ZDROWIE?

Dotrzymywanie kroku wymogom sanitarnym pozwala uniknąć tzw. Syndromu Chorego Budynku. To zespół objawów wskazujących na to, że zostaliśmy narażeni na szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu. Pozornie błahe objawy takie jak bóle głowy i kaszel, mogą jednak być znacznie poważniejsze i oznaczać trudności z oddychaniem i omdlenia. Nie ma się jednak czego obawiać, bo zjawisko jest coraz rzadsze. W dużej mierze dzięki dbałości o jakość powietrza w budynkach. Niewidoczny dla oka użytkownika serwis kontrolujący stan wentylacji w budynkach to najlepsza ochrona naszego zdrowia.

Komfort to stan, z którego zwykle nie zdajemy sobie sprawy i odczuwamy wyraźnie dopiero jego brak. Rolą sprawnej obsługi budynku jest jego skuteczna i kompleksowa obsługa, dzięki której możemy cieszyć się wygodą i skupić się na tym, co dla nas ważne i przyjemne.

Dowiedz się więcej na https://grupagpec.pl/

RAMKA

FACILITY MANAGEMENT od Grupy GPEC to kompleksowa usługa przeznaczona dla nieruchomości biurowych i komercyjnych, która pomoże obniżyć koszty utrzymania obiektu. Firma zadba o Twój budynek w zakresie utrzymania technicznego, przeglądów, obsługi i konserwacji.

Zakres usługi:

  • optymalizacja kosztów zużycia energii

  • techniczne utrzymanie nieruchomości

  • usługi porządkowe

  • utrzymanie terenów zewnętrznych

  • ochrona i obsługa budynku

  • doradztwo techniczne

  • szybka reakcja na awarię

  • dostęp do kadry ponad 150 wykwalifikowanych inżynierów

  • administrowanie nieruchomościami