Ruszają zawody o Puchar Polski w kitesurfingu, AZTORIN Kite Challenge!

W dniach 23 - 25 czerwca rozegrany zostanie Puchar Polski w kitesurfingu, AZTORIN Kite Challenge. Tym razem zawodnicy spotkają się w Krynicy Morskiej. Kurort, położony na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym w Polsce. To znakomita alternatywa dla coraz bardziej zatłoczonego Półwyspu Helskiego. Krynica przyciąga pięknymi plażami z białym piaskiem, nowoczesną architekturą oraz spokojną atmosferą sprzyjającą wypoczynkowi. W ostatnich latach powstało tu także kilka baz kite i wind surfingowych, umożliwiających uprawianie tych dyscyplin zarówno początkującym jak i zaawansowanym sportowcom.


21 Czerwiec 2018

prestiz

W Krynicy, podobnie jak podczas Ion Kite Challenge, zawodnicy wystartują w trzech konkurencjach: Freestyl’u, Twin Tip Racingu oraz Kite Foilu. Szczególne emocje po zawodach w Chałupach budzi ciąg dalszy rywalizacji w konkurencji Kite Foil. Pozycje liderów będą bronili Magdalena Woyciechowska (kategoria Women Open i Młodziczki), Maksymilian Żakowski (kategoria Men Open) i Jakub Jurkowski (kategoria Młodzik). Czekamy z niecierpliwością na dalszą, pasjonującą rywalizację.

Sponsorem tytularnym tej edycji pucharu jest marka AZTORIN. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymają zegarki AZTORIN Sport. Wyjątkowe parametry tych zegarków w swojej klasie, między innymi podwyższona do 200 m wodoszczelność i szafirowe szkło, sprawiają, że AZTORIN Sport, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających amatorów sportów wodnych.

Sponsorem zawodów jest również miasto Krynica Morska, które umożliwiło organizację tej edycji na nowym, atrakcyjnym dla kitesurferów spocie.

Nagrody ufundują również pozostali sponsorzy: Ion i North Kiteboarding oraz GoPro.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać VIP-owska Szkółka Kitesurfingowa.

Zakończenie rywalizacji pucharowej oraz Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w dniach 12 - 15 sierpnia w Pucku w czasie zawodów FORD FIESTA Active Cup, które wyłonią tegorocznych zwycięzców.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.fordcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup

Oraz na stronach:
www.aztorin.com
www.apart.pl/zegarki/Aztorin
https://pl-pl.facebook.com/aztorin/ - oficjalny profil marki zegarków AZTORIN
@aztorin
#aztorin #aztorinwatch

Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram zawodów*

23 czerwca (sobota)

8:00 – 9:30      Zapisy do zawodów

10:00               Skippers meeting

10:30               Pierwszy możliwy start

24 czerwca (niedziela)

10:00               Skippers meeting

10:30               Pierwszy możliwy start

25 czerwca (poniedziałek)

9:00                 Skippers meeting

17:00               Ostatni możliwy start

*harmonogram może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe