ROTARIANIE ZAPRASZAJĄ NA REGATY CHARYTATYWNE

Weź udział w charytatywnych regatach i pomóż 6-letniemu Mateuszkowi, który po przebytym zapaleniu mózgu wymaga długotrwałej, intensywnej, rehabilitacji. Regaty odbędą się 9 czerwca w Sopocie, a załogi ścigać się będą na jachtach klasy Delphia 24 One Design. 


23 Maj 2018

prestiz

Celem Regat Charytatywnych ROTARY CLUB GDAŃSK CENTRUM jest zebranie funduszy, które przeznaczone będą na zakup sprzętów rehabilitacyjnych wspomagających terapię dzieci tego wymagających, w tym na rowerek rehabilitacyjny dla Mateuszka (lat 6). Chłopiec, wkrótce po swoich drugich urodzinach zachorował na wirusowe zapalenie mózgu, które niestety miało bardzo ciężki przebieg. Na skutek choroby wystąpił u niego niedowład nóg i prawej ręki oraz przykurcze utrudniające mu samodzielne poruszanie się i wykonywanie podstawowych czynności. Mateusz urodził się z niską wagą urodzeniową i niedoborem wzrostu, które pogłębiały się w trakcie jego życia. Rozpoznano u niego zahamowanie wzrostu - tzw. zespół Jugr.

Dodatkowo, przed dwoma laty Mateusz zachorował na cukrzycę typu I i niedoczynność tarczycy a przed rokiem na zespół nerczycowy. Każda z tych chorób sama w sobie stanowi duże obciążenie i ogromny wysiłek leczniczy. Po przebytym zapaleniu mózgu Mateusz wymaga długotrwałej, intensywnej, rehabilitacji zarówno w domu jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych, udziału w licznych zajęciach stymulujących rozwój psychoruchowy oraz zakupu sprzętów rehabilitacyjnych wspomagających terapię.

- Działalność klubów Rotary służy m.in. promowaniu różnych form pracy społecznej i pomocy potrzebującym osobom w lokalnych społecznościach. Jedną z takich inicjatyw jest organizacja regat żeglarskich. Zapraszamy firmy do udziału w tych regatach, cel jest szczytny, idealnie wpisujący się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu. Nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego, przed regatami odbędą się treningi, a podczas samych regat na łódce będzie cały czas doświadczony żeglarz. Regaty organizujemy wraz z GSC Yachting, doświadczonym klubem, który tego typu regaty dla firm organizuje już od kilku sezonów. Gwarantujemy świetną zabawę, bezpieczeństwo, emocje, adrenalinę i być może spróbowanie czegoś nowego w życiu, a przede wszystkim satysfakcję z pomocy potrzebującemu dziecku - mówi Piotr Zdzitowiecki z Rotary Club Gdańsk Centrum.

Szczegóły dotyczące zapisów pod numerem telefonu 602 171 271 lub poprzez e-mail: biuro@rotary-gdanskcentrum.org. Link do wydarzenia naFB https://www.facebook.com/events/2089341984681444/