Największa w Polsce kryta ujeżdżalnia zaprasza zawodników jeździeckich z całej Polski

Skoki przez przeszkody to nie bez powodu najpopularniejsza dyscyplina jeździecka. Połączenie elegancji z siłą, determinacją i odwagą, zarówno konia jak i jeźdźca powoduje, że zauroczeni obserwujemy ich zmagania na parkurze, z każdą kolejną przeszkodą coraz mocniej trzymając kciuki za piękny przejazd, bez zrzutek i w jak najkrótszym czasie.


10 Listopad 2017

Wychodząc naprzeciw potrzebom zawodników, którzy chcą nie tylko startować w zawodach, ale też szlifować swoje umiejętności i przygotowywać się do zawodów rangi międzynarodowej i mistrzowskiej, sopocki Hipodrom kilka lat temu opracował formułę cyklu zawodów regionalnych w skokach przez przeszkody pod nazwą JumpOFF Hipodrom.

W ramach tego cyklu, rozgrywanego w okresie jesienno-zimowym, odbywa się sześć eliminacji oraz finał, który tradycyjnie przypada w marcu, na zakończenie sezonu halowego. Zawody rozgrywane są na największej w Polsce krytej ujeżdżalni – Hali Pomarańczowej. W 2013 roku została ona oddana do użytku po rewitalizacji, która objęła ponadto stajnie i pozostałą infrastrukturę niezbędną dla działania ośrodka jeździeckiego.

Jeźdźcy którzy biorą udział w zawodach JumpOFF, bardzo chwalą sopocki Hipodrom, jako miejsce, gdzie nowoczesna infrastruktura łączy się z ponad stuletnią historią i wielkimi tradycjami. Dzięki niepowtarzalnemu urokowi tego miejsca oraz doskonałym warunkom, jakie ono oferuje, na każdą z eliminacji cyklu JumpOFF przyjeżdża około stu – stu pięćdziesięciu zawodników. Mogą oni wziąć udział w konkursach o różnej trudności, zaliczanych do następujących rund:

Runda Pony – wysokość przeszkód do 50cm

Runda Biała – wysokość przeszkód do 60 cm

Runda Brązowa - wysokość przeszkód do 90 cm

Runda Srebrna - wysokość przeszkód do 105 cm

Runda Złota - wysokość przeszkód do 115 cm

Runda Platynowa - wysokość przeszkód do 125 cm

Runda Bursztynowa - wysokość przeszkód do 135 cm

Runda Diamentowa w klasie - wysokość przeszkód do 145 cm

Wielu zawodników przyjeżdża na zawody z kilkoma końmi, na których startują w różnych konkursach. Za udział w konkursie (rozgrywanym w ramach jednej z 8 rund) zbierają punkty, za które w finale odbierają nagrody pieniężne. Formuła zawodów pomyślana jest w taki sposób, aby każdy posiadający punkty otrzymywał nagrodę. Dzięki temu między zawodnikami można obserwować dobrą, sportową rywalizację. Jest to także doskonała szkoła charakterów, tutaj bowiem liczy się opanowanie i umiejętność podejmowania rozsądnych decyzji, które nie zagrożą jeźdźcowi ani jego wierzchowcowi.

Kolejne eliminacje cyklu JumpOFF Hipodrom zaplanowano na:

 

  • 16-17 grudnia 2017 eliminacja 4 (godz. 8:00-19:00)

  • 13-14 stycznia 2018 eliminacja 5 (godz. 8:00-19:00)

  • 03-04 lutego 2018 eliminacja 6 (godz. 8:00-19:00)

  • 17-18 lutego 2018 eliminacja 7 (godz. 8:00-19:00)

  • 16-18 marca 2018 wielki finał (godz. 8:00-19:00)

Wstęp na zawody jest bezpłatny. Więcej o zawodach można znaleźć na stronie: www.hipodrom.sopot.pl oraz na profilu Hipodromu na facebooku: facebook.com/SopotHipodrom

Wejście bramą od ul. Łokietka lub bramką dla pieszych od strony Żabianki. Hipodrom Sopot, Hala Pomarańczowa