Wystawa malarstwa Ewy Boguckiej-Pudlis 21 lipca w Galerii Glaza Expo Design

Wyłączcie smartfony, nakarmcie neurony! W dobie cyfryzacji i "kultury instant", człowiek traci zdolność kontemplacji. Obrazom i treściom przyglądamy się coraz krócej, nie dając sobie szansy by je zrozumieć, poczuć, podziwiać... Na dłuższą chwilę obcowania ze sztuką zapraszamy do galerii Glaza Expo Design w Gdańsku gdzie obecnie trwa cykl wystaw letniech. Najbliższy wernisaż już 21 lipca o godzinie 17:00. Tym razem, swoje płótna pokaże Ewa Bogucka-Pudlis. Jej malarstwo to iście oniryczna podróż.


20 Lipiec 2017

„Znakomita obserwacja tematu, którym w danym momencie się zajmuje. Zniewalający sposób jego przekazu poprzez swoiste, oryginalne posługiwanie się rozproszoną plamą oraz miękkim światłem – tak w kilku słowach scharakteryzowałbym twórczość Ewy Boguckiej Pudlis, której prace szczególnie uwiodły mnie poprzez najważniejsze moim zdaniem elementy z nich wypływające, a mianowicie ”kobiecość” i niesamowita „poetyka”. Ponadto wiele z nich owianych jest woalem specyficznej tajemniczości, która zachwyca i sprawia, że chce się na nie patrzeć, by tę tajemnicę odkryć.”

Krystian Wodniok

Ewa Bogucka-Pudlis - Absolwentka PWSSP ob. ASP w Gdańsku. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni Kazimierza Śramkiewicza w 1986r. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki.

Uprawia głównie malarstwo olejne i ilustrację, które prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Współpracując z wydawnictwami gdańskimi i warszawskimi stworzyła ilustracje do różnych gatunków literackich. Od bajek, lektur szkolnych i literatury młodzieżowej po romans i klasykę.

Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie, m.in. w Czechach, Niemczech, Szwecji, Holandii, Austrii, Turcji, Ghanie i na Białorusi.

Wystawa trwać będzie do 8 sierpnia, każdego dnia w godzinach 12:00 - 19:00 z wyjątkiem niedzieli (nieczynne).