GRA MIEJSKA i FESTIWAL STREET ART #WIDZIMY SIĘ NA MIEŚCIE!

Już tę sobote startuje GRA MIEJSKA organizowana przez KOLEKTYW FORUM na obszarze Głównego i Starego Miasta. Temat przewodni pod hasłem #widzimysięnamieście to życie uliczne miasta, jego mieszkańców i gości, w kontekstach miejsc, postaci, emocji i sztuki „z przymrużeniem oka”: akcentując atrakcyjność i różnorodność codzienności życia w mieście, jednocześnie podkreślając charakterystyczne dla gdańszczan umiłowanie wolności, swobody i otwartości.


11 Lipiec 2017

Celem gry jest dobra zabawa, okraszona odkrywaniem smaczków i ciekawostek związanych z miastem. Gra toczy się wokół 14 wybranych miejsc - mostków, baszt, bram i targów - oraz postaci, charakterystycznych dla Gdańska. Na trasie Gracze spotkają Heweliusza, Fahrenheita, Panienkę z okienka, bogów Neptuna i Merkurego, Lwy gdańskie i Baby Pruskie.

Start mieści się w Instytucie Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39, gdzie Gracze otrzymują wydrukowaną mapę z oznaczonymi miejscami. Miejscom przypisane są zadania w formie pytania/zagadki, a podpowiedzi Gracze muszą szukać na dedykowanym zabawie profilu na Facebooku: facebook.com/kolektywforum.

Grze miejskiej towarzyszy Festiwal Street Art’u - znakomici artyści zrzeszeni w Kolektyw Forum stworzyli cztery instalacje przestrzenne, które Gracze będą mieli okazję poznać na trasie Gry.

14 lipca odbędzie się inaugurujący wydarzenie happening artystyczny: artyści Tomasz Górnicki, NeSpoon, Monstfur, SC Szymon i Seikon będą instalować dzieła sztuki na żywo, jednocześnie w kilku miejscach w Gdańsku: na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego, na elewacji Hotelu Hilton, na terenie Filharmonii Bałtyckiej oraz w okolicach Złotej Bramy. Po zapadnięciu zmroku instalacje zostaną oświetlone i na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego spotkać będzie można artystów, entuzjastów i przyjaciół Kolektywu Forum.

Wydarzenie organizowane jest przez centrum rozrywkowo-handlowe FORUM GDAŃSK i Miasto Gdańsk pod Patronatem Prezydenta Pawła Adamowicza, partneruje mu Teatr Szekspirowski, Filharmonia Bałtycka, Instytut Kultury Miejskiej i Hotel Hilton. Kuratelę artystyczną nad festiwalem street art sprawuje Your Art Maison Gallery. Wydarzenie realizuje gdańska agencja kreatywna 2Pi Group.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału Grze Miejskiej! Widzimy się na mieście!