Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2017

Przez całe wakacje Visa Kino Letnie zaprasza widzów w najpopularniejszych kurortach Polski - w Sopocie i Zakopanem - na codzienne, bezpłatne projekcje filmowe. Dodatkowo w środy i czwartki seanse kina letniego odbywać się będą w Giżycku. 1 lipca 2017, zapraszamy na uroczystą Galę wręczenia Diamentowego Klapsa Filmowego, która odbędzie się na Molo w Sopocie i będzie równocześnie oficjalnym rozpoczęciem festiwalu.


29 Czerwiec 2017

"Wszyscy czekają z zapartym tchem, któremu polskiemu aktorowi zostanie wręczony tegoroczny Diamentowy Klaps Filmowy na sopockim molo" - mówi Paweł Adamski, twórca i organizator festiwalu. "Dowiemy się tego już 1 lipca w Sopocie". 

Festiwal corocznie przyciąga tłumy widzów spragnionych filmowych emocji. W tym roku, po raz dziesiąty, dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków - nad morze, w góry i na Mazury.

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia można rozkoszować się filmami w niepowtarzalnych warunkach przyrody. W Sopocie projekcje odbywają się na słynnym sopockim molo, w Zakopanem na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż obok Krupówek, z widokiem na Giewont, a w Giżycku w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin, gdzie filmy będzie można oglądać nawet z przycumowanych jachtów. 

Jak co roku, każdy tydzień festiwalu został podzielony na atrakcyjne dni tematyczne. W repertuarze znajdą się filmy oscarowe i nagradzane na europejskich festiwalach, światowe super hity i kino artystyczne, nie zabraknie też polskich produkcji, o których głośno w kraju i za granicą. 

Festiwalowy tydzień rozpoczynamy na "Sportowo - filmowo". W poniedziałki czekają nas zatem filmy, w których sportowe emocje grają główną rolę - zobaczymy m.in. "Rudo i Cursi" (film z Garcia Bernalem i Diego Luną) i dokument "Bracia Kliczko". 

"Europejskie wtorki" to dawka kina europejskiego najwyższej próby - piękna "Młodość", "Makbet" z Michaelem Fassbenderem czy "Julieta" - ostatni film Almodovara. 

Środowe "Super hity" przeniosą nas w świat blockbusterów, największych produkcji światowego kina - wśród nich: "Legion samobójców", "Jurassic World"  i "Batman vs Superman. Świt sprawiedliwości".
 
Czwartki na festiwalu już tradycyjnie przypisane są kinu polskiemu. Pod szyldem "Made in Poland" widzowie zobaczą m.in. ostatni film Andrzeja Wajdy "Powidoki" z fantastyczną rolą Bogusława Lindy i "Zjednoczone Stany Miłości" z plejadą wspaniałych polskich aktorek. 

Festiwalowe weekendy rozpoczynać będziemy na wesoło - w ramach "Komediowych piątków" widzów bawić będą zwariowane komedie. Soboty to filmy oscarowe - wśród nich ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie, zdobywca Oscara za najlepszy film - "Moonlight", a także "Nowy początek", który będzie jednocześnie filmem otwierającym festiwal. Kobiece niedziele, które na pewno znajdą widzów również wśród mężczyzn, to m.in. projekcje takich filmów, jak: "Wiek Adaline", "Take This Waltz" i kochana przez wszystkich "Bridget Jones 3".
 
Festiwal Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane to, poza kinem plenerowym, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Na wszystkich miłośników kina czekają też dodatkowe niespodzianki w ciągu dnia. 

W Sopocie:

- kawiarnia festiwalowa na molo, przy słynnej fontannie

-„Cybulski w Hotelu Sopot”, wyjątkowy, dodatkowy cykl filmowy w ramach 10. jubileuszowej edycji festiwalu. 

- Concept Store – LET’S ART concept store, miejsce zlokalizowane na półpiętrze Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie,  przestrzeń, w której spotyka się sztuka użytkowa, księgarnia sztuki, klasyczny design oraz wspaniały widok na Molo

Wejdź na www.Kino.Visa.pl, sprawdź nasz repertuar, głosuj w Plebiscycie Publiczności i wygrywaj atrakcyjne nagrody oraz dowiedz się, gdzie w Sopocie, Zakopanem i Giżycku czekają na Ciebie festiwalowe atrakcje.

Pełen repertuar na: https://kino.visa.pl

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W Sopocie obowiązuje jedynie bilet na molo. 

Informacja o biletach: 

Wstęp na molo
normalny: 8 zł
ulgowy: 4 zł
2 dorosłych + dziecko: 18 zł
2 dorosłych + 2 dzieci: 19 zł
2 dorosłych + 3 dzieci: 20 zł