Święto mody w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

Odbywająca się w dniach 12-13 maja konferencja „sztuka mody” zgromadziła w gdańskiej Wielkiej Zbrojowni ekspertów branży odzieżowej oraz pasjonatów mody z całego kraju. Organizatorem wydarzenia była Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, natomiast partnerem strategicznym marka LPP. Wśród prelegentów, oprócz dydaktyków związanych z gdańską uczelnią, pojawili się projektanci, teoretycy mody, badający zjawisko w kontekście historycznym, społecznym, kulturowym, a także badacze trendów i pracownicy działów marketingu. Konferencji towarzyszyły warsztaty projektowania ubioru oraz fotografii modowej, w których udział wzięli studenci gdańskiej ASP


13 Czerwiec 2017

Inauguracyjną edycję konferencji podsumowuje Ewa Małecka z LPP, prowadząca wykład na temat poszukiwania inspiracji w procesie tworzenia kolekcji:

Cieszy nas, że uczestnikami konferencji byli nie tylko studenci gdańskiej ASP, ale wydarzenie przyciągnęło również wielu pasjonatów i praktyków związanych z branżą. Dla nas takie spotkania są czystą przyjemnością, bo możemy podzielić się naszą pasją i zachęcić wielu młodych artystów do tego, by spróbowali swoich sił w branży, pokazać nieco od kuchni, jak podchodzą do tematu duże marki odzieżowe. Widzimy spore zainteresowanie konferencją i tematami, które zostały podczas niej poruszone, dlatego wierzę, że wrócimy tu także w przyszłym roku.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Jak zapowiedzieli organizatorzy, w przyszłym roku odbędzie się druga edycja „sztuki mody” w rozbudowanej formule.

Konferencja „sztuka mody”

12-13 maja 2017

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Targ Węglowy 6

www.sztukamody.pl

www.asp.gda.pl