„8 zł miesięcznie i można zostać aniołem”


29 Maj 2017

Hospicjum Pomorze Dzieciom szuka 12,5 tys. Aniołów, które podarują choć 8 zł miesięcznie dla nieuleczalnie chorych dzieci z Pomorza. Placówka potrzebuje 100 tys. zł miesięcznie by przetrwać.

Misja hospicjum: „skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni”. A wszystko to dla małych bohaterów !

Do hospicjum trafiają dzieci dla których współczesna medycyna nie zna ratunku: wcześniaki, kilkulatkowie i nastolatkowie… uczący ogromnej woli walki i życia. Bohaterowie którym przychodzi dojrzewać dużo szybciej. Zupełnie tak jakby trzeba było się spieszyć, dzieło życia zawsze za szybko, przedwcześnie zakończone. Bohaterowie którzy nie doczekają się zwykle portretów i pomników, a którzy zostawiają bezcenną lekcję miłości i bezinteresowności. W hospicjum doświadczamy niejednokrotnie małych cudów…

Walczymy o godne życie w czasie choroby i godne odchodzenie, gdy przychodzi CZAS… 

W hospicjum koncentrujemy się na ŻYCIU, bo nie zostaje wiele czasu. To chcemy pokazać całemu światu (!) Pomóż nam przełamywać strach i bariery. Pomóż nam zmieniać świat.

Prosimy o pomoc w dotarciu do 12,5 tys. osób chcących wspomóc w symboliczny sposób nieuleczalnie chore dzieci. Koszt 1 godziny opieki medycznej to zaledwie 8 zł- intensywnie poszukujemy 12,5 tys. osób, które zadeklarują tę symboliczną wpłatę na rzecz naszych dzieci. Ósemka zmienia się w znak nieskończoności, co również można wykorzystać w twórczości.

Dlaczego to ważne?

W hospicjum każdy spotyka się z samym sobą: co Ty byś zrobił gdybyś miał przed sobą rok życia? Porzucisz pracę, w której się dusisz od dawna? Chwycisz za telefon (Do kogo zadzwonisz? Co powiesz?) Wydasz wszystkie oszczędności na uciechy tego świata? Wyjedziesz na drugi koniec kuli ziemskiej? Zaczniesz płakać tak bardzo, że już żadna z masek nie będzie w stanie przykryć łez? Wyznasz miłość?
Paradoksalnie: „od dziś wszystko mi jedno” krok po kroku zmieni się w odwagę, brak ograniczeń, umiejętność podejmowania „dobrych decyzji”, bo płynących z najgłębszej prawdy o Tobie samym. Jak już to wszystko poukłada Ci się w głowie, powiedz, proszę powiedz, co masz do stracenia, by sięgnąć po szczęście już dziś? Możemy już dziś załatwić niezałatwione, odkryć nieznane, przełamać skamieniałe…

Hospicjum od dwóch lat walczy o przetrwanie- utrzymuje się wyłącznie dzięki darowiznom. Potrzeba 100 tys. złotych miesięcznie, by dzieci ostatni etap swojego życia mogły spędzić w cieple rodzinnego domu, a zespół lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i psycholog łagodzą ból, uporczywe objawy, czuwają i towarzyszą całej rodzinie. 
 

~~ Czasem w ciągu jednego dnia można przeżyć całe swoje życie ~~

Zajrzyj do nas: www.pomorzedzieciom.pl

Tytuł przelewu: „Darowizna na rzecz domowego hospicjum”
Szybkie przelewy: www.bąbel.pomorzedzieciom.pl
nr konta: 33 1090 1098 0000 0001 2428 2268 Bank Zachodni WBK
Przelewy zagraniczne: BIC /SWIFT/ - WBKPPLPP
IBAN PL33109010980000000124282268