I Polsko – Francuska Wielka Gala Charytatywna już 21 kwietnia w Trójmieście!


04 Kwiecień 2017

Znakomici goście ze świata polskiej i francuskiej kultury, sztuki oraz rozrywki. Pokazy, występy, degustacje, koncert, a także wręczenie prestiżowej nagrody - Bryły Bursztynu - to namiastka wydarzeń, które odbędą się w ramach I Polsko – Francuskiej Wielkiej Gali Charytatywnej zorganizowanej w celu wsparcia podopiecznych hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni. Honorowy patronat nad Galą objął Ambasador Francji Pierre Lévy.

To niecodzienne, wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie zgromadziło ludzi o wielkich sercach, którzy swoim wsparciem i zaangażowaniem pragnęli włączyć się w pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom z gdyńskiego hospicjum. Głównymi inicjatorami wydarzenia są Konsul Honorowy Francji na Pomorzu Alain Mompert oraz pani Krystyna Przybylska. Na gali pojawią się nie tylko polscy przedsiębiorcy, osoby związane z rozrywką i kulturą. Gala zostanie rozświetlona także obecnością zagranicznych gości, głównie z Francji.

Uroczystość odbędzie się - w Hotelu Mercure Gdynia już 21 kwietnia 2017 roku. Galę poprowadzą Grażyna Dzięgielewska-Kocken, producent francuskiej telewizji TF1 oraz Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Podczas Gali przyznana zostanie wyjątkowa nagroda – Bryła Bursztynu – klejnotu Bałtyku symbolizująca moc i siłę. Jej laureatem zostanie osoba szczególnie wrażliwa i otwarta na drugiego człowieka. Nagrodę wręczy pani Krystyna Przybylska, która angażuje się w charytatywne działania upamiętniając dorobek swojej córki – Anny Przybylskiej, aktorki związanej z rodzinną Gdynią oraz Anna Maruszeczko - redaktor naczelna miesięcznika Uroda Życia. Statuetka jest ufundowana i zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzanego gdańskiego artystę, bursztynnika Wojciech Kalandyka z pracowni Art7.

Wydarzenie będzie także dużą gratką dla wielbicieli tańca. Swój autorski pokaz taneczny, przygotowany specjalnie na tę okazję, zaprezentuje Magdalena Soszyńska – osobowość telewizyjna (m.in. uczestniczka programu „Taniec z Gwiazdami”), a także mistrzyni świata w tańcach latynoamerykańskich.

Gala obfituje także w inne, nietuzinkowe atrakcje. Wśród nich znajdują się m. in. występ aktorów Teatru Muzycznego z repertuarem niezwykłego musicalu Notre Dame de Paris, który został uznany za Wydarzenie Roku 2016 w kategorii kultura i otrzymał nagrodę Pomorskie Sztormy – przyznawaną w plebiscycie organizowanym przez "Gazetę Wyborczą Trójmiasto" i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego; aukcja kilku niezwykłych przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców (m.in. rower Czesława Langa – wybitnego sportowca), wernisaż obrazów zaskakującego twórcy, malarza, artysty performance i projektanta mody – Piotra Krajewskiego, wystawa przepięknych wyrobów z bursztynu z pracowni Art7, pokaz najnowszej kolekcji sukien wieczorowych Abstraction Fashion Art Krajewscy Wiosna-Lato 2017 zaprojektowanych przez duet Ewę i Piotra Krajewskich. Pokaz mody odbędzie się przy akompaniamencie światowej sławy pianisty Artura Sychowskiego.

Goście Wielkiej Gali Charytatywnej wezmą udział w podróży kulinarnej, którą zapewnią specjalnie przygotowane na tę okazję dania autorstwa polsko-francuskiego duetu: mistrza Philippe Abrahama, szefa restauracji Petit Paris oraz szefa kuchni Hotelu Mercure Gdynia Tomasza Kaniewskiego.

W przygotowania tego niezwykłego wydarzenia zaangażowało się grono ludzi wielkiego serca, zarówno Polaków jak i Francuzów dla których Hospicjum „Bursztynowa Przystań” w Gdyni jest wspólnym dziełem.

Wśród partnerów I Polsko - Francuskiej Wielkiej Gali Charytatywnej znalazło m. in. się ponad 20 firm, swój udział i pomoc w rozpropagowaniu idei zadeklarowały także ogólnopolskie i lokalne media.

Dodatkowe informacje:

Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań” jest prowadzone przez Stowarzyszenie Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni, które od 1987 roku obejmuje opieką paliatywną osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny. Dzięki pełnej poświęcenia pracy lekarzy, pielęgniarek oraz licznych wolontariuszy, hospicjum niesie pomoc i otacza opieką chorych i ich rodziny w najtrudniejszych chwilach. Od 1987 roku z pomocy skorzystało ponad 9 tysięcy pacjentów hospicjum domowego i prawie 5 tysięcy pacjentów hospicjum stacjonarnego. W prowadzonych przez stowarzyszenie hospicjach stacjonarnych dla dzieci i dorosłych oraz domowych dla dzieci i dorosłych pod opieką przebywa 200 pacjentów.