FASHION FORUM GDAŃSK

30 pokazów mody pod wspólnym hasłem „The Future of Fashion", których zwieńczeniem był spektakularny pokaz słynnego duetu Paprocki& Brzozowski. Fashion Forum Gdańsk to nie tylko spotkania z gwiazdami i autorytetami świata mody, ale także metamorfozy, warsztaty i panele dyskusyjne, wystawy, projekcje filmowe.

Przez pięć dni Forum Gdańsk było stolicą polskiej mody. Imprezę poprowadzili Olivier Janiak i Karolina Malinowska. Gościem specjalnym byłTomasz Jacyków. Odwiedzający mogli wziąć udział w pokazach jesienno-zimowych kolekcji znanych marek, m. in.: Elizabetta Franchi (Made in G), Weekend Max Mara, TWINSET, Pierre Cardin Paris, GUESS, JOOP!, Liu Jo, New Look, Marc’O Polo, Sinsay,  Marilyn, ETAM, Triumph, ORSAY, Solar Company S.A., buty do pokazów zapewnili:  APIA, Kazar i Sizeer, dodatki: Time Trend, WITTCHEN, o włosy zadbał salon Jean Louis David, a o makijaże Douglas. Zaś gwoździem programu był pokaz kolekcji „The Paradiso Club” duetu Paprocki&Brzozowski.

Oprócz pokazów mody, widzowie mogli również wziąć udział w warsztatach, a także spotkaniach ze znanymi osobistościami ze świata mody w tym z trójmieskimi blogerkami. O przyszłości tej dziedziny rozmawiano z przedstawicielami naczelnych czołowych mediów modowych w Polsce – Marcinem Świderkiem (szef działu moda „Elle”), Karą Becker (szefowa działu moda „Harper’s Bazaar”), czy Mikołajem Komarem (redaktor naczelny i wydawca „K MAG”). Ten ostatni podczas rozmowy z Olivierem Janiakiem wspomniał również o miejscu magazynów modowych w dzisiejszym świecie oraz próbie przyciągnięcia odbiorcy w dobie internetu, stawiając w opozycji do tego dzisiejszych inflauncerów.

Na potrzeby Fashion Forum Gdańsk artystka Aleksandra Szczepaniak stworzyła specjalną grafikę, która była prezentowana podczas wystawy.

W kinie znajdującym się w Forum Gdańsk ruszył Helios Fashion Night. W dwóch wyjątkowych salach Dream wystartował maraton filmowy. Widzowie mogli obejrzeć wspaniałe dzieła "McQueen", "Saint Laurent" oraz "Neon Demon"

Poruszony również został temat mody oraz jej kontrowersyjności w dzisiejszym świecie: - Rozmawiając o modzie i kontrowersjach wokół niej, musimy pamiętać, że moda zawsze szokowała. Myślę, że tak jak teraz projektanci szokują i zaskakują w swoich kolekcjach, tak również to samo robili kreatorzy mody 50 lat temu, łamiąc pewne kanony i konwenanse. Właśnie oni przechodzili do historii – tłumaczył Mikołaj Komar.

 

97
10/2018

Dzisiaj jesteś damą, arystokratką, jutro upadającą alkoholiczką, a pojutrze po prostu sobą.