Trójmiejskie Insta Story

Fotopamiętnik, kanał społecznościowy, narzędzie promocji, które z powodzeniem wyparło inne social media. Instragram zaspokaja szeroki wachlarz potrzeb współczesnego człowieka i wpisuje się w fakt, że żyjemy w czasach obrazów i infografik. Obraz zastępuje coraz częściej słowo pisane. Jak pisał Jean Baudrillard, jest subiektywną interpretacją rzeczywistości, która zaciera granicę, między tym, co rzeczywiste, a tym co wyobrażone. Może dlatego tak namiętnie przeglądamy kolejne konta na Instagramie, które co rusz przenoszą nas w inne światy? W cyklu Trójmiejskie InstaStory prezentujemy co miesiąc najciekawsze konta instagramowe osób związanych z Trójmiastem.

TOM KUREK

@tomkurek_the_cars_photographer

@tomkurek_the_photographer

 

Patrząc na zdjęcia jego autorstwa, można poczuć powiew luksusu. Choć miejsca, które fotografuje są stworzone przez wybitnych architektów, to ci, którzy mieli okazję zobaczyć je na żywo, wiedzą, że ten co stoi za obiektywem, swoim spojrzeniem dodał im nieco magii. Trudno się dziwić, bo jak twierdzi sam autor, nawet samochody mają duszę. Jeden z najbardziej utalentowanych fotografów wnętrz i luksusowych samochodów pochodzi z Trójmiasta. 

 

 

Tom Kurek

Nazywam się… Tom Kurek

Jestem… fotografem wnętrz, architektury oraz samochodów

Urodziłem się w... Gdańsku, na co dzień mieszkam w... Londynie, moim ulubionym miejscem na świecie jest... na ten moment Londyn, ale sporo jest jeszcze miejsc do odwiedzenia i zamieszkania...

Robię zdjęcia, ponieważ… zawsze fascynował mnie „obraz”. Najpierw były to szkice, a po kilku latach fotografia.

Fotografuję... wnętrza, architekturę i samochody, ponieważ... mogę w ten sposób przekazać moją wizję świata. Dzięki temu mogę podróżować i mieć dostęp do niesamowitych miejsc oraz spotykać ciekawych ludzi.

W obrazie interesuje mnie przede wszystkim... przedstawienie duszy lub atmosfery miejsca,  obiektu czy samochodu.

Instagram jest dla mnie… przedłużeniem portfolio i na ten moment najlepszym kontaktem z ludźmi i ich twórczością. 

Gdybym mógł zrobić tylko jedno zdjęcie, sfotografowałbym... pewnie przepiękne auto z przepięknym domem w przepięknym miejscu. 

Z Trójmiastem łączą mnie… wspomnienia, początki fotografii jako zawodu oraz lokalny patriotyzm.

Trzy najbardziej fotogeniczne miejsca w Trójmieście… Muzeum II Wojny Światowej, trójmiejskie plaże i mola.

Trzy ulubione adresy w Trójmieście… tylko jeden, dom mojej mamy!

 

93
06/2018

Jak spada się z 68 metrów, to z człowieka niewiele można uratować.