NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIA W IMPLANTOLOGII

Kto z nas nie chciałby cieszyć się uśmiechem idealnym? Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna, której kluczowym zadaniem jest przywrócenie zębom naturalnego wyglądu przy uwzględnieniu ich zadań czynnościowych. Myśląc o doskonałym uśmiechu spróbujmy sobie wyobrazić ten wyważony, w którym odsłaniane zęby wkomponowane w całość twarzy, z dziąsłami o harmonijnej architekturze, będą prawdziwym powodem do dumy.


prestiz

W planowaniu leczenia najbardziej istotną rolę odgrywa właściwa ocena warunków panujących u pacjenta. Po badaniu wewnątrzustnym wykonywane jest zdjęcie tomograficzne oraz pełna analiza funkcjonalno - estetyczna (DSD - Digital Smile Design). Z wielką pomocą, która pozwala jak najdokładniej zaplanować przyszłą pozycję implantów przychodzi nam tak zwana nawigacja komputerowa. 

WIZUALIZACJA UŚMIECHU

W Nawrocki Clinic wykorzystywany jest specjalny protokół opracowany przez światowej sławy dr Christiana Coachmana, pozwalający zwizualizować pacjentowi zamierzony efekt leczenia jeszcze przed przystąpieniem do pracy. Polega on na wykonaniu odpowiednich zdjęć aparatem fotograficznym przy dodatkowym wykorzystaniu zdjęć RTG i modeli diagnostycznych. 

Następnie w programie komputerowym projektowany jest uśmiech pacjenta - kształt, położenie, wielkość zębów oraz ich „wyłanianie” z dziąseł - tzw. estetyka różowa. Efekt przedstawiany jest na ekranie monitora, ale też specjaliści z Nawrocki Clinic wykonują tzw. „moc up”, czyli prowizoryczne licówki, które imitują finalne rozwiązanie. To sprawia, że pacjent jeszcze przed podjęciem leczenia jest w stanie określić, czy efekt końcowy spełni jego oczekiwania.

NAWIGACJA KOMPUTEROWA

Nawigacja komputerowa jest narzędziem do precyzyjnego planowania zabiegu implantologicznego. W Nawrocki Clinic wykorzystywany jest zaawansowany program do planowania cyfrowego 3D - SIMPLANT. W procesie tym najpierw robione jest zdjęcie tomograficzne - CBCT szczęki lub żuchwy, tak aby móc zwizualizować trójwymiarowo anatomię kości. Następnie przygotowuje się cyfrowy wycisk wewnątrzustny który przy pomocy skanera optycznego Cerec Omnicam obrazuje jamę ustną pacjenta. Tak uzyskane dane są wysyłane do programu SIMPLANT, w którym lekarz jest w stanie bardzo precyzyjnie zaplanować przyszłą pozycję implantu. 

PLANOWANIE CYFROWE

Planowanie cyfrowe uwzględnia wielkość implantu, czyli jego średnicę, długość i kształt, oraz kość, w której implant będzie umieszczony. Tu niesłychanie ważne jest oszacowanie jej gęstości, oraz szerokości i nachylenie wyrostka wraz z anatomicznymi strukturami otaczającymi, do których zalicza się nerwy, zatoki, naczynia i zęby sąsiadujące. Ta wiedza pozwala na to, aby lekarz był w stanie uwzględnić przyszłą odbudowę protetyczną, czyli najbardziej optymalną, bliską ideału pozycję implantu.

Po zatwierdzeniu projektu firma w Belgii drukuje z żywicy medycznej szablon chirurgiczny. Dzięki niemu podczas implantacji lekarz w Nawrocki Clinic wykonuje przygotowanie łoża implantu z niesłychaną dokładnością, używając specjalnych wierteł z tulejami. Sam implant jest również wprowadzony poprzez szablon na odpowiednią głębokość i pod określonym kątem.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Wykorzystanie nawigacji komputerowej SIMPLANT niesie dla pacjenta szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala lepiej przygotować i zaplanować zabieg implantacji. Pozwala precyzyjnie wprowadzić implant w porównaniu do planowanej pozycji oraz skrócić czas zabiegu zwłaszcza przy wprowadzeniu większej ilości implantów. 

Jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo, umożliwia bardzo dobrą stabilizację implantów, a w niektórych przypadkach pozwala uniknąć dodatkowej ingerencji, jak podniesienie zatok i przeszczepy kości, co zdecydowanie zmniejsza koszt ponoszony przez leczonego. Nie można zapomnieć o zwiększonym komforcie i możliwości uzyskania estetyki, które dla lekarzy z Nawrocki Clinic są zawsze szalenie ważne.

BEZPIECZEŃSTWO ZABIEGU

Technologia to sprzymierzeniec zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Dlatego w Nawrocki Clinic kładzie się ogromny nacisk na specjalistyczny sprzęt, który daje pewność, że stomatologom uda się spełnić oczekiwania pacjentów przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa zabiegów. Wykorzystanie nawigacji komputerowej pozwala przygotować przed zabiegiem późniejszą odbudowę protetyczną. To oznacza, że podczas jednej wizyty wszczepiany jest implant, a nawet kilka oraz natychmiastowo odbudowywane są brakujące zęby. Dzięki temu leczenie jest szybsze i zdecydowanie bardziej komfortowe dla pacjenta.