ONA I ON

W Gdańsku powstaje butikowy hotel Ona i On. Na razie szczegóły inwestycji objęte są tajemnicą, wiadomo już jednak jak hotel będzie wyglądał w środku. Za projekt wnętrz odpowiada renomowana trójmiejska pracownia Ideograf, a głównym założenie projektu było znalezienie równowagi pomiędzy charakterem męskim – mocno surowym, a kobiecym – sensualno – eterycznym. 

Cała koncepcja wnętrza to pokazanie kontrastu i przenikanie się dwóch płci. "Ona" została pokazana w jasnej kolorystyce wnętrza oraz w miękkiej fakturze tkanin, natomiast "On" to ciemna kolorystyka oraz skórzane elementy we wnętrzu. 

Pierwiastek kobiecy, jak i męski łączą się zarówno w hotelowych apartamentach, jak i w lobby, które zostało wyraźnie podzielone na strefy. Część męska to skórzane meble, ciężkie i masywne, umożliwiające spokojną rozmowę. W części kobiecej zaś możemy poczuć się swobodnie, pozwalając sobie na chwile przyjemnego relaksu. 

Łącząc oba te charaktery projektanci stworzyli tak zwane groty szeptów, czyli miejsce utrzymujące atmosferę kontaktu, wspólnej rozmowy i interakcji. Ta idea jest zaczerpnięta wprost z romantycznych ogrodów barokowych, które spotkać możemy również w Parku Oliwskim. Całość została okraszona wysmakowaną sztuką - malarstwem i rzeźbą podkreślającą piękno ciała.

 

83
08/2017

Jak kameleon. Tak określają ją internauci, którzy codziennie z ciekawością zaglądają na jej bloga „What Anna Wears”.