Pierwszy przystanek Pucharu Polski w kitesurfingu za nami. W Chałupach o medale rywalizowało ponad 20 zawodników i zawodniczek. Na kempingu Chałupy 3 sportowców oklaskiwała spora publiczność, która podziwiała rywalizację w widowiskowej konkurencji Twin-Tip racing.

Twin-Tip racing połączył zawodników na co dzień startujących w różnych konkurencjach, takich jak freestyle czy foilboarding. Oznacza to, że w wyścigach Twin Tip może startować praktycznie każdy kitesurfer, niezależnie od dyscypliny, którą uprawia. Podczas 3-dniowych zawodów nie brakowało wiatru, a w związku tym także i prędkości.

Zawodnicy ścigali się po ustawionej trasie w dół wiatru, momentami płynęli naprawdę szybko. Po drodze do upragnionej mety mieli do wykonania trzy szybkie zwroty, gdzie często dochodziło do splątań, zderzeń i efektownych upadków.

Udało się rozegrać w sumie 42 wyścigi w 4 różnych kategoriach.
W kategorii Open mężczyzn od pierwszego dnia do samego końca prowadził Dariusz Ziomek, W kategorii Open kobiet zwyciężyła Agnieszka Grzymska, której doświadczenie ze startów w innych konkurencjach race na pewno pomogło uzyskać tak dobry wynik. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Lange.

Kategorię młodzików wygrał Jakub Wątorowski a młodziczek Oliwia Hłobuczek. Ostatniego dnia zawodów rozegrano konkurNastępne zawody z cyklu Pucharu Polski w kitesurfingu odbędą się w dniach 12-15 sierpnia w Pucku, a finał cyklu 25-27 sierpnia w Międzyzdrojach.