FLOATING – DLA ZDROWIA, UMYSŁU I URODY

Niezdrowy pęd codzienności sprawił, że otacza nas stres, a to powoduje złe samopoczucie, negatywne emocje, napięcie, permanentne zmęczenie  i choroby takie jak nerwice i depresje. Zapracowani i znerwicowani ludzie mają coraz mniej czasu na pełną regenerację i odpoczynek – zarówno fizyczny, jak i umysłowy. Tymczasem skutecznym i naturalnym sposobem na powrót do równowagi duchowej i mentalnej jest floating. 


Matylda Promień

Floating to terapia polegająca na ograniczeniu ok. 90 proc. bodźców zewnętrznych, która przynosi istotne korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Nie tylko zapewnia powrót do pełnej harmonii, ale także wprowadza głębokie zmiany w sferze emocjonalnej i fizycznej, umożliwiając zdroworozsądkową analizę skrajnych sytuacji, które spotykają nas na co dzień. 

LEWITACJA W KABINIE

Floating polega na unoszeniu się na powierzchni roztworu wody i soli w specjalnie przygotowanej do tego kabinie deprywacji sensorycznej. W zamkniętym środowisku, jakie stwarza kabina, dochodzi do nas tylko niewielki procent bodźców zewnętrznych, dzięki czemu w ciągu kilku minut rozmywa się granica między duszą i ciałem, a stres mija, jak ręką odjął. 

- Unosząc się na wodzie, nasza świadomość jest wolna od wszelkich wrażeń zmysłowych. Nie istnieje grawitacja, orientacja ciała, wahania temperatury. W wysoko stężonym roztworze soli czujemy się, jakbyśmy lewitowali. Przebywając w kabinie deprywacji sensorycznej, osiągamy stan pełnego spokoju, który w normalnych okolicznościach wymagałby długiego cyklu medytacyjnego – mówi Maja Serocka, właścicielka Vanity Day Spa w Gdyni.

MÓZG PRACUJE EFEKTYWNIEJ

Wolny od chaotycznych i zbytecznych wrażeń mózg szybko osiąga stan spokoju. Bez bodźców dźwiękowych, wizualnych i dotykowych, w naturalny i prosty sposób wprowadzamy się w stan medytacji. Senność i uczucie pełnego relaksu powodowane przebywaniem w kabinie powodują, że mózg zmienia fale na wolne i rytmiczne.

Floating to również najprostszy sposób na odkrycie czym są własne myśli i jaką posiadają moc. W warunkach deprywacji sensorycznej  istnieje możliwość kontrolowania myśli, wyciszenia się, zrozumienia własnych emocji, zwiększenia możliwości umysłu, regeneracji organizmu, dotarcia do prawdziwego Ja.

- Deprywacja sensoryczna przynosi także korzyści zdrowotne. Jak wiadomo, głęboki relaks sprzyja uwalnianiu z mózgu endorfin odpowiedzialnych za redukcję bólu. Zwiększenie tempa przepływu krwi pozwala na szybsze gojenie ran i uwalnianie substancji biochemicznych. Floating jest szczególnie  polecany rekonwalescentom – osobom po przebytych kontuzjach czy złamaniach – dodaje Maja Serocka z Vanity Day Spa. 

NATYCHMIASTOWE EFEKTY

Podczas sesji floatingu produkcja adrenaliny i kortyzolu we krwi zmniejsza się i uwalniane są endorfiny działające jako naturalny środek przeciwbólowy. Skoncentrowany roztwór soli przywraca i utrzymuje wilgoć skóry, a także zapewnia równowagę elektrolitową. Terapia jest korzystne dla każdego cierpiącego na przewlekłe bóle, nadciśnienie, napięcie mięśni, bóle głowy, kręgosłupa, stawów, niepokój, nerwice i inne schorzenia. 

Pisząc o korzyściach nie możemy pominąć też wpływu na koncentrację, kreatywność, naukę czy zapamiętywanie. Nie zapominajmy także o korzyściach urodowych. Regularne „lewitowanie” poprawia bowiem wygląd włosów i skóry, a także pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Efekty są odczuwalne już po jednej sesji floatingu. Każdy kolejny seans jest bardziej efektywny.

79
04/2017

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Światła reflektorów wypaczają normalne życie.