Arkadiusz Hronowski

od 2001 roku zawiaduje sopockim SPATiF-em. Odpowiada za serwis muzyki niezależnej Soundrive.pl oraz festiwal muzyki alternatywnej Soundrive Festival. Na stoczniowych terenach w Gdańsku stworzył klub B90 oraz współtworzy Ulicę Elektryków, Plenum i Plener 33. Od niedawna w Krakowie współorganizuje Mystic Festival. Najmłodsze dziecko to nowy, alternatywny klub muzyczny DRIZZLY GRIZZLY.

Rzeczpospolita babska czy Dzień Kobiet?

Czarny Marsz spowodował prawdziwy pokaz solidarności, zarówno po stronie kobiet, jak i mężczyzn. Bo faceci bardzo kibicowali tej akcji. Osobiście doglądałem czy małżonka wyszła odpowiednio ubrana tego dnia z domu. Potem jeszcze sprawdziłem na fejsie czy była obecna. Kobiety to rzeczywiście fenomen. Bez nich pewnie ludzkość już dawno zatraciłaby się w chaosie, o przetrwaniu nie wspomnę, a my mężczyźni bylibyśmy kolejnym gatunkiem zwierzaka. 

Kiedy idę na wernisaż, to przyznaję szczerze, że oko moje w pierwszym odruchu zawiesza się na  obecnych kobietach. Patrzę jak wyglądają, czy się uśmiechają, coś tam sobie wyobrażam i dopiero potem skupiam się na ramkach. Kiedy idę na imprezę, najważniejsze są kobiety i to z nimi głównie rozmawiam. Zawsze zwracałem uwagę w szkole jak wyglądają nauczycielki. Niestety, moje w większości były beznadziejne, jeśli chodzi o wygląd. Pani od chemii i rosyjskiego jeszcze, ale dziś nie miałyby szans. 

Według większości facetów kobiety dzielą się na ładne i brzydkie, na mądre i głupie oraz na bogate i biedne. Znalezienie mądrej, pięknej i bogatej wcale nie graniczy z cudem, gdyż znam wiele takich. Mało tego, są nawet na wolnym rynku, tylko my faceci kompletnie nie mamy do nich załapania, gdyż mamy pewnego rodzaju kompleks. 

Wiadomo że chodzi o dominację. Dlatego pewnie wolimy mniej rozgarnięte, aby za bardzo nie drążyły, niespecjalnie ładne by koledzy nie startowali i przede wszystkim biedne, by je od nas uzależnić. Z drugiej strony najlepiej jak się ludzie dobierają w podobnym wieku i o podobnym statusie materialnym. Nie znam związków, które przetrwały, gdzie różnica wieku to 20 lat i ona miała miliony, a on był tylko zdolny. Nie ma chuja we wsi, jak mówił Misiek do tatusia w „Dniu Świra”. 

Czy kobiety mogą nami rządzić? Oczywiście, że mogą. Przecież jest mnóstwo kobiet zajmujących stanowiska kierownicze, zarówno w partii, jak i biznesie. Są też zawody typowo kobiece. Nie wyobrażam sobie pójść do stomatologa faceta, tak jak jakoś nie pasuje mi kobieta w roli szefa kuchni. Podobno kobiety nie lubią chodzić do ginekologów, którymi są kobiety. Kobieta pediatra, to chyba też naturalna kolej rzeczy. 

No, ale kobiety startujące w skokach narciarskich to już jakiś absurd. Ktoś to ogląda w ogóle? No i kobiety potrafią też być jak tornado. Kiedy przychodzą są ciepłe i wilgotne, a kiedy odchodzą zabierają domy i samochody. Wiem, zaraz odezwą się brygady feministyczne. Kochane sikorki, bez Was nie ma świata, jesteście wymyślone przez przyrodę jako kolejny piękny kwiat. Nawet jeśli Wasze kolory nie są żywe, to macie gen, który powoduje, że my faceci szalejemy. 

ie byłbym wiarygodny, gdyby nie moje doświadczenia życiowe. Walczycie o swoje równouprawnienie i jak widać macie wciąż progresywny czas. Ale na stwórcę świata, nie wolno Wam przekraczać pewnych barier. Nie jesteście stworzone do bycia drwalem, tak jak my nigdy dobrze nie zapakujemy prezentu. Zauważyłem też jak źle na kobiety wpływa wyczynowe uprawianie sportu. Kobiety zupełnie inaczej to traktują. Sport jest dla nich małżeństwem i jeśli mężem nie jest trener, to są zwyczajnie nieszczęśliwe. 

Podobno faceci lubią się spotkać, napić się gorzały i do rana gadać o dupach. Nie wiem, bo nie uczestniczę w takich akcjach. A czy ktoś miał okazję być świadkiem spotkań towarzyskich kobiet? Nazywa się to Pidżama Party. Wtedy faktycznie wszystkie dziewczynki siedzą w pidżamach? Nigdy nie byłem i nawet nie chcę tam być. Kobiety dobrze wiedzą co mam na myśli. 

Moja żona nawet nie jest na nie zapraszana. I nawet wiem dlaczego. Otóż tam spotykają się tylko te koleżanki, którym życie nie bangla odpowiednio. No, ale to też jest potrzebne i muszą się sikorki jakoś wspierać, by znów godnie wyjść na strit. Swoją drogą, kobieta w za dużej pidżamie i męskiej koszuli wygląda bardzo seksownie. Setki filmów temu dowodzą.  

Czy naprawdę mógłby istnieć świat składający się tylko z kobiet? Nawet sobie tego nie próbuję wyobrażać. Już dziś są tego namiastki, jak bardzo kobiety mogą być radykalne. Kobiety są naprawdę lepiej wyposażone w ośrodek myślenia niż faceci. Na szczęście są delikatne i mają więcej łez. I przestańmy marzyć o Partii Kobiet, która wygrywa kolejne wybory. 

Nawet sobie nie zdajemy sprawy z tego jak wszystko wymknie się spod kontroli. Nastąpi kolejna euforia dominacji, szaleństwa i dojdzie do prawdziwej Sexmisji. Nie da się żyć w świecie zdominowanym przez jedną płeć. I oby to nigdy nie nastąpiło. Równowaga to coś, co przyroda wymyśliła najlepiej. Uwielbiam Was kobiety. Bez Was nie chciałoby mi się żyć.

78
03/2017

Na parkiecie najbardziej popularnego telewizyjnego show zna każdą nierówność i rysę. Przetańczyła 16 sezonów i bez żalu przyznaje, że marzenia o sportowych tytułach odłożyła aby uczyć i poczuć smak przygody w blasku telewizyjnych świateł.