ALMOND NAJŁADNIEJSZY!

Hotel Almond w Gdańsku zwyciężył w głosowaniu internautów na najlepsze wnętrze publiczne w konkursie Polskie Wnętrze 2016. Projekt stworzył zespół pod przewodnictwem Pauliny Czurak ze Studia Ideograf. Konkurs zorganizowała Grupa Sztuka Architektury, która prowadzi portale tematyczne poświęcone architekturze. 


prestiz

Hotel Almond to obiekt o łącznej powierzchni 7500 m². Powstał w miejscu budynku dawnej pralni garnizonowej, przekształconej następnie w fabrykę kakao i marcepanu. Założeniem projektu było nawiązanie do historii tego miejsca. Części wspólne hotelu nawiązują do stylu industrialnego, wykończone są w kamieniu, ręcznie wypalanej cegle i onyksie. 

W lobby wrażenie robią kamienne blaty z onyksu przywodzące na myśl bursztyn bałtycki. Na podłogach zaś wprawne oko dostrzeże robioną na zmówienie wykładzinę z mapą XVI-wiecznego Gdańska. Do lat 20. ubiegłego wieku nawiązują kafle w geometryczne wzory, którymi wyłożony jest bar. Kolejnym nawiązaniem do historii jest bruk dębowy w podłodze. 

Projekt wnętrza hotelu Almond w Gdańsku okazał się najlepszy spośród 38 finalistów. W tym gronie znalazły się także dwa projekty Jana Sikory, restauracja SeaFood Station i Hotel Molo w Sopocie, a także wnętrza restauracji Pasta Miasta w Gdyni (Studio Turbo) i klubokawiarni w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim (Marta Koniczuk).