Patrycja Zaremba. Glam - minimalizm i tradycja for

W ubraniach zaprojektowanych przez Patrycję Zarembę chodzi wiele polskich gwiazd, z Pierwszą Damą na czele. Glam, marka stworzona przez projektantkę, dedykowana jest nowoczesnym i zdecydowanym kobietom ceniącym klasykę oraz doskonałą jakość. Cechuje ją minimalizm oraz tradycja formy - mówi Patrycja Zaremba, projektantka i właścicielka marki Glam, od lipca obecnej w Sopocie.  


Matylda Promień

Jakie są charakterystyczne cechy najnowszej kolekcji?

Kolekcja, która powstała na sezon jesień - zima 2016/17 jest bardzo kobieca oraz minimalistyczna. Wyróżniają ja kolory charakterystyczne dla marki, czyli granat, czerń, wiele odcieni szarości. W tym sezonie szczególnie skupiam się na cienkich tkaninach, m.in. na jedwabiach oraz żorżetach, które zdobi rysunek kwiecistych printów. Kolekcje wyróżniają również najmodniejsze tego sezonu sukienki oraz bluzki w kolorze szmaragdowym oraz ciemnego wina, które pokochały już moje klientki.

Niedawno głośno było o tym, że w pani kreacjach pojawiają się Kinga i Agata Duda. Jak się współpracuje z najważniejszymi kobietami prezydenta RP? Czy obowiązuje jakaś etykieta i czy trudno jest spełnić oczekiwania takich klientek?

Wraz z moim zespołem miałam zaszczyt oraz przyjemność zaprojektować ubrania dla Pierwszej Damy Agaty Kornhauser - Dudy oraz jej córki Kingi Dudy. Niezaprzeczalnym jest fakt, iż jest to wielkie wyróżnienie. Trzeba pamietać o zasadach obowiązujacych w protokole dyplomatycznym, zanim zostaną złożone propozycje. Przy projektowaniu najistotniejsze jest to, aby projekt odpowiadał na potrzeby klientki, idealnie komponował się z figurą oraz urodą, gdyż klientka, która zamawia kreacje indywidualnie, pragnie zachwycać. To dodaje jej pewności siebie i pomaga odnieść sukces. 

Jakie gwiazdy spotkamy jeszcze w pani ubraniach i czy w ogóle projektowanie, szycie dla gwiazd show-biznesu jest dla pani ważne?

Ubrania marki Glam chętnie noszą gwiazdy, których nazwiska nie schodzą z pierwszych stron gazet, jednak najbardziej satysfakcjonuje mnie fakt, że ubieram panie, które są gwiazdami życia codziennego, pracują w różnych zawodach, prowadzą życie takie jak ja - mają firmę, dzieci, dom i w tym całym szaleństwie dnia codziennego noszą sukienki mojego projektu. Dla mnie inspiracją jest kobieta, jej codzienne życie, potrzeby. Obecnie marka Glam by Patrycja Zaremba jest partnerem VI edycji kalendarza gwiazd. Dochód ze sprzedarzy zostanie przekazany na rzecz Kliniki Budzik, którą prowadzi fundacja Ewy Błaszczyk. Na kartkach kalendarza będzie można zobaczyć w duecie kobiety biznesu oraz gwiazdy, ubrane między innymi w sukienki z moich kolekcji.

Jak widzi pani swoją markę w przyszłości tej najbliższej, jak i w dalszej perspektywie?

Kilka miesięcy temu wprowadziłam do butików Glam kolekcję dla dziewczynek. Są to małe, urocze cuda. W odpowiedzi na prośby klientek, które były zauroczone dziewczęcymi sukienkami, niebawem poszerzę kolekcję o modele dla chłopców. Poza tym, na co dzień szyję suknie ślubne na indywidualne zamówienie dla moich wiernych klientek. Jestem też w trakcie rozmów z firmą, której chciałabym powierzyć stworzenie biżuterii sygnowanej moim nazwiskiem.

 

74
11/2016

W ludzi wierzy tylko rano, po południu jest z tym już o wiele gorzej.