Oryginalność i funkcjonalność

Właściciela trzypokojowego mieszkanie na sopockim osiedlu Aquarius dali architektowi dużo swobody, dzięki czemu udało się stworzyć niepowtarzalne wnętrze, nieco eklektyczne w swoich detalach, ale spójne w materiałach i kolorystyce. Wnętrze pełne oryginalnych rozwiązań. 

Przygotowanie przez dewelopera otworów drzwiowych do samego sufitu dało pomysł na zastosowanie drzwi o niestandardowych wymiarach. Niebanalna jest także podwieszana kuchnia. Wszystkie niezbędne sprzęty zostały schowane w wysokiej zabudowie meblowej, dzięki czemu można było w zabudowie niskiej podwiesić szafki wysoko nad podłogą. Wymagało to dodatkowej skomplikowanej konstrukcji stworzonej przez stolarza.  

Połączenie bieli, forniru dębowego oraz czarnego granitu i szkła, w połączeniu z zawieszonymi nad podłogą meblami dało efekt luksusowej przestrzeni, w której właścicielka mieszkania uwielbia gotować. Przeniesienie pomysłu podwieszanego mebla pojawiło się również koło stołu, gdzie znajduje się podwieszana komoda.

Wyzwaniem było zagospodarowanie ściany nad kanapą, ponieważ klienci chcieli coś niebanalnego. Stąd pojawił się pomysł przestrzennej okładziny betonowej, która pasowałaby swoją fakturą do sztukaterii i dębowej podłogi i nie nadawała wnętrzu industrialnego charakteru tylko nowoczesnej elegancji. Udało się to dzięki ciekawej formie diamentów betonowych o gładkiej strukturze bez por. Stworzona została trójwymiarowa rzeźba zaprojektowana od podstaw na potrzeby tego wnętrza.

Kolejnym zaskakującym elementem wnętrza jest wc wykonane w całości z czarnych błyszczących płytek, lustrzanych szafek oraz drzwi, które od środka są wykończone w wysokim połysku w czarnym lakierze. Łazienka główna jest utrzymana w klimacie luksusowej łazienki hotelowej z wanną i prysznicem, również z czarnymi elementami, które pojawiają się w całym mieszkaniu. 

74
11/2016

W ludzi wierzy tylko rano, po południu jest z tym już o wiele gorzej.