Ladies Jazz Festival 8-25 lipca

Ladies' Jazz Festival 2016 zaprasza do Gdyni i Wejherowa na coroczne lipcowe święto dam jazzu. Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest nazwana przez Gila Evansa MAGIC LADY,
Urszula Dudziak!


prestiz

Tegoroczną edycję Ladies' Jazz Festival rozpocznie PARIS COMBO w składzie: Benedicte Grimault a.k.a. Belle du Berry (voc), Potzi (git), Farncois Jeanin (dr), David Lewis (tp-fh-p) i Emmanuel Chabbey (b). Dali początek i inspirację takim artystom jak ZAZ czy Pink Martini. Ich muzyka to kwintesencja muzycznej Francji, połączenie ska, latino, francuskiej tradycji kabaretowej, lounge music czy down tempo i cudownego surrealistycznego humoru prosto spod Wieży Eiffla. Grupa po raz pierwszy odwiedzi Trójmiasto, da jedyny w tym roku koncert w Polsce i rozpocznie Ladies' Jazz Festival 2016 koncertem 8 lipca w Teatrze Muzycznym.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi długo oczekiwana nad Wisłą RUMER! Jej głos Burt Bacharach określił jako reinkarnację Karen Carpenter (stworzył z nią Rumer Sings Bacharach at Christmas). Podziwiają jej twórczość m.in. Elton John i Jools Holland. Na jej ostatnim zeszłorocznym albumie można podziwiać wyniki jej kolaboracji m.in. z Dionne Warwick (gościła na Ladies' Jazz Festival w 2013 r.), Stephenem Bishopem i Michaelem Fensteinem. Ta jedna z bardzo oczekiwanych gwiazd w naszym kraju wystąpi po raz pierwszy 9 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

A 24 lipca Ladies' Jazz Festival przeniesie się na chwilę do Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, będzie to już trzecia wizyta festiwalu w tym urokliwym miejscu i tym razem zamieni się ona w jedną z najpiękniejszych plaż w okolicach Rio de Janeiro. STACEY KENT, wspaniała postać i gwiazda nie tylko tego festiwalu wystąpi w wyjątkowym programie, na który złożą się najpiękniejsze bossa novy na świecie. Towarzyszyć jej będą Jim Tomlinson na saksofonie tenorowym i Nate Najar na gitarze. Należy nadmienić, że Stacey jest jedyną niebrazylijską artystką, którą to środowisko naprawdę uznało i doceniło zapraszając do udziału w wielkim koncercie bossy w Rio. Ma ona również na swoim koncie dwie wielce docenione na świecie brazylijskie płyty z 2013 nagraną z samym Marcosem Valle i z 2015 (Brasil).

Stacey Kent to wielka gwiazda i przyjaciółka gdyńskiego festiwalu, jej polska kariera zaczęła się tak naprawdę od jej udziału w pierwszym Ladies' Jazz Festival w 2005 roku. Tym razem Artystka ma dla polskiej publiczności wyjątkowy rodzynek, specjalny i unikalny koncert, który został przygotowany tylko dla Ladies' Jazz Festival - gorąco zapraszamy: Filharmonia Kaszubska 24 lipca, Wejherowo.

Na festiwalu mieliśmy już Manhattan Transfer w oryginalnym składzie, czas teraz przedstawić po raz pierwszy w Trójmieście ich bodajże największych konkurentów, zdobywców nagrody Grammy za współpracę z Count Basie Orchestra, NEW YORK VOICES - fenomenalny kwartet wokalny, kontynuatorów i propagatorów nowojorskiej szkoły śpiewania melodyjnego, przebojowego jazzu. Zespół od lat występuje jako kwartet w składzie Kim Nazarian, Lauren Kinhan, Darmon Meader i Peter Eldridge. Teatr Muzyczny w Gdyni 25 lipca.

Polskę w Teatrze Muzycznym będzie reprezentowała polska królowa swingu, niesamowita postać, której życiorys to materiał na przynajmniej trzy scenariusze do świetnych, hollywódzkich filmów. Równolatka Miasta Gdyni, Od 85 lat na scenach świata - Carmen Moreno wystąpi wraz ze swa równie utalentowaną i utytułowaną wnuczką, Anną Serafińską w Teatrze Muzycznym w Gdyni 16 lipca.
Dodatkowo w przestrzeni publicznej Gdyni będziemy mogli doświadczyć muzyki takich artystek jak Joanna Knitter (10 lipca), Iza Kowalewska (11 lipca) , Krystyna Gędzik (12 lipca) i Kasia Lins (13 lipca). Koncerty w przestrzeni miejskiej są niebiletowane i ogólnodostępne.
 

Kiedy? 8-25 LIPCA
Gdzie? GDYNIA TEATR MUZYCZNY i PRZESTRZEŃ PUBLICZNA MIASTA, gościnnie Filharmonia Kaszubska WEJHEROWO.